Hoşgeldiniz  

HDP’li vekille tartışan Ak Partili Enç: Aynı müdahaleyi yine yaparım

Semih Köken | 14 Aralık 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

HDP’li vekille tartışan Ak Partili Enç: Aynı müdahaleyi yine yaparım

AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, bütçe görüşmeleri sırasında HDP’li milletvekili Sibel Yiğitalp’in üstüne yürüdüğü anı hatırlamadığını, aynı sözleri söylese yine aynı şeyi yapacağını söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp sözlü tartışmanın ardından birbirlerinin üstüne yürüdü. Erkek milletvekillerinin da katılmasıyla tartışma yumruklaşmaya kadar vardı. AK Partili Gökcen Özdoğan Enç, Meclis’te gergin bir atmosfer olduğunu belirterek, HDP grubunda ajitasyona varan, kışkırtıcı konuşmalar yapıldığını söyledi. Ülkede terörle mücadele edildiğini dile getiren Enç, HDP’lilerin tutuklu vekillerin tutsak olduğunu iddia ettiklerini söyledi. Enç, “Bunu sürekli söylediler ve sabır taşım çatladı. İsmini anmak istemediğim o kadın milletvekili el kol hareketleri yaptı. ‘Beşiktaş’taki patlamanın sebebi iktidardır’ dedi. Buna tahammül edemedim. ‘Terörü besleyen sizsiniz’ dedim ve onun olduğu sıraya doğru yürüdüm ama yürüdüğümü hatırlamıyorum” diye konuştu.

Milletvekili Enç, polise, askere kimsenin dil uzatmasına izin vermeyeceğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“O an ‘Bu tür görüntüler meclise yakışır mı?’ diye düşünmüyorsunuz. Ülkenize saldıran bir zihniyetle sözlü mücadele ediyorsunuz. O kadar saldırganlar ki yine aynı şey olsa aynı müdahaleyi yaparım, pişman değilim. Bu ülkede vatanseverler ve vatan hainleri var. Bu ülke hepimize yeter. Kişisel bir mesele değil, gelecekle ilgili. Bu kadın- erkek meselesi de değil.”

(DHA – Hasan DEMİRBAŞ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle