Hoşgeldiniz  

Hayvan barınağına altı ayda 1256 ziyaretçi

Semih Köken | 27 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Hayvan barınağına altı ayda 1256 ziyaretçi

KONYAALTI Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, bu yılın ilk altı ayında 1256 ziyaretçi ağırladı. Sahiplendirme programı ile 383 sokak hayvanı yeni ailelerine teslim edildi.

Konyaaltı Belediyesi sokakta başıboş yaşayan köpek ve kedilere sahip çıkıyor. Sağlık taraması ile birlikte tedavilerini yapıyor. Sahiplendirme programıyla da yeni sıcak yuvalar buluyor. Her yıl yüzlerce sokak hayvanını sağlık kontrolünden geçiren ve rehabilite eden Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yılın ilk altı ayında 850 köpek ve 703 kedi sağlık taramasından geçirildi. 970 hayvan kısırlaştırıldı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sahiplendirme programıyla öncelikli olarak hayvanları sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi. Bunun için de okullardan öğrenci gruplarını Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ziyaretçi olarak kabul ettiklerini dile getiren Böcek, öğrencilerin burada küçük dostlarıyla gün boyu keyifli zaman geçirdiklerini, onları tanıyarak sevmeyi öğrendiklerini belirtti.

Bu yılın ilk 6 ayında 16 okul ve 2 hayvansever derneğinden toplam 1256 ziyaretçiyi barınakta ağırladıklarını ifade eden Başkan Böcek, geçen yıla oranla öğrenci ziyaretçi sayısının yüzde 150 arttığını kaydetti. Ziyaretçi sayısını, hayvan sevgisini aşılamak adına son derece önemli bulduklarını kaydeden Başkan Böcek, bu yılın ilk altı ayında 383 sokak hayvanını yeni sahiplerine teslim ettiklerini söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle