Hoşgeldiniz  

Hastaneye gebe bilgilendirme sınıfı

Semih Köken | 14 Ağustos 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Hastaneye gebe bilgilendirme sınıfı

ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Finike Devlet Hastanesi’nde ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfı’ açıldı.

 

Finike Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve aynı zamanda gebe bilgilendirme sınıfı sorumlu Op. Dr. Ezgi Erdoğan Güngül, gebe bilgilendirme sınıfı hakkında bilgi verdi. Op. Dr. Güngül, gebelik sürecinde kadınların fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıkları olabileceğini, gebelerin bu rahatsızlıkları atlatabilmeleri için destek almalarının önemli olduğunu belirtti.

 

Kadınlara hamilelik süresince neler yapacakları konusunda eğitim vereceklerini aktaran Op. Dr. Ezgi Erdoğan Güngül, “”Eğitimde gebelik süresi boyunca meydana gelen fizyolojik ve psikolojik değişiklikler, bu değişikliklerin hangi dönemde nasıl meydana geldiği, neler yapılması gerektiği konusunda ve doğum sonrası dönem hakkında gebeler bilgilendirilecek. Eğitimlere hastanede görevli 2 ebe, 1 diyetisyen ve 1 psikolog katılacak” dedi.

 

Diyetisyenin gebelik boyunca beslenme hakkında; psikoloğun ise gebelik boyunca stres ve etkileri konusunda gebeleri bilgilendireceğine değinen Dr. Güngül, “Eğitimler ayda bir defa olmak kaydıyla 3 oturum şeklinde sürmektedir. Her oturumda gebeliğin 3 aylık dönemi, bu dönemde meydana gelen değişiklikler ve neler yapılması gerektiği anlatılmakta. Eğitimimiz kadın doğum binasında bulunan gebe sınıfında yapılmakta. Eğitim bitiminde gebelere ‘Gebe Bilgilendirme Sınıfına Katılım Belgesi’ verilecek” diye konuştu.

 

Gebe Bilgilendirme Sınıfına katılmak isteyenlerin Finike Devlet Hastanesi Kadın Doğum Polikliniğine başvuru yapabileceğini belirten Op. Dr. Ezgi Erdoğan Güngül, 15 Haziran 2017 tarihinde hizmete başlayan Gebe Bilgilendirme Sınıfına şu ana kadar katılan 70 gebeye eğitim sonrası sertifika verildiğini kaydetti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle