Hoşgeldiniz  

Harleycilerden demokrasi sürüşü

Semih Köken | 27 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Harleycilerden demokrasi sürüşü

TÜRKİYE’yi sokaklara döken 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe teşebbüsünü protesto için aralarında Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü’nün de bulunduğu Harley-Davidson Antalya ve HOG Antalya Chapter topluluğu, demokrasi sürüşü gerçekleştirdi.
TURKIYE'YI SOKAKLARA DOKEN 15 TEMMUZ AKSAMI GERCEKLESTIRILEN DARBE TESEBBUSUNU  PROTESTO ICIN ARALARINDA TURK HALK MUZIGI SANATCISI SUMER EZGU'NUN DE BULUNDUGU HARLEY-DAVIDSON ANTALYA VE HOG ANTALYA CHAPTER TOPLULUGU, DEMOKRASI SURUSU GERCEKLESTIRDI. (FOTO:ANTALYA-DHA)

Lara’da bir araya gelen Harleyciler, Konyaaltı Kent Meydanı’na kadar sürüş gerçekleştirdi. Konvoy oluşturan grubun sürüşü Konyaaltı’ndaki bir muhallebecide sona erdi. Grup üyeleri tarafından demokrasi sürüşüyle ilgili açıklamada, şöyle denildi:

“15 Temmuz gecesi karanlık bir tunelin başından dönülmüştür. Ancak şimdi iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasal aktörlere ve yurttaşlarımız üstlerine düşen görevi sağduyu ile hareket ederek atlatmıştır. Sorunlarımızın çözümü demokratik cumhuriyetten ve anayasal meşru zeminde siyasal mücadeleden geçmektedir. Harley-Davidson Antalya ve HOG Antalya Chapter olarak her türlü darbe ve darbe girişiminin karşısında; Cumhuriyetin, ulusal egemenliğin, laik demokratik sosyal hukuk devletinin ve toplumsal barışın yanında olduğumuzu, ülkemize ve parlamenter sisteme bütün gücümüzle sahip çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyor ve böyle bir olayın bir daha asla yaşanmaması umuduyla tüm halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle