Hoşgeldiniz  

GPS Kayıtları Hırsızlık Zanlılarını Yakalattı

Semih Köken | 17 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

GPS Kayıtları Hırsızlık Zanlılarını Yakalattı

Antalya’da farklı şirketlerden kiraladıkları araçların GPS kayıtları tarafından yakayı ele veren hırsızlar. 23 ayrı hırsızlık suçu işlediği ortaya çıkan 3 kişi tutuklandı.

Antalya’da kiraladıkları araçlarla 23 ayrı hırsızlık suçuna karıştığı iddia edilen 5 zanlıyı otomobillerin Küresel Konumlama Sistemi kayıtları yakalattı.

GPS KAYITLARI 18 AYRI HIRSIZLIĞI ORTAYA ÇIKARDI

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Asayiş Şubesi ekipleri, değişik tarihlerde kent genelinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili araştırma başlattı.

Hırsızlık olaylarının şüphelisi olduğu belirlenen A.Y’nin, M.G’ye bazı şirketlerden kiralattığı araçlarla olayları gerçekleştirdiği tespit edildi.

M.G’nin kiraladığı araçların GPS kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, söz konusu otomobillerin değişik tarihlerde meydana gelen 18 ayrı hırsızlık olayının yaşandığı evlerin yakın çevresinde olay saatlerinde bulunduğunu belirledi.

ÇOK SAYIDA MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

A.Y, ile her iki şüpheliyle bağlantıları olduğu değerlendirilen T.K, U.Y, B.Y, çok sayıda ziynet, elektronik eşya ile Bizans,  Roma, Hellenistik, İslami dönemlere ait 32 bronz sikke, bir kurşun objeyle yakalandı.

ASKERLİK İÇİN BİRLİĞİNE TESLİM OLMUŞ

M.G’nin ise askerlik hizmeti için birliğine teslim olduğu anlaşılırken, şüphelilerin zemin ve birinci kattaki evlere demir korkulukları kesip, PVC kapı ve pencereleri zorlayıp girerek hırsızlıkları gerçekleştirdiği belirlendi.

DEĞERİNİN ALTINDA FİYATA SATTILAR

Çaldıkları malzemeleri ise bazı iş yerlerine değerinin altında sattıkları ortaya çıkan zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından 23 ayrı ikametten hırsızlık ve 2863 sayılı kanuna muhalefet suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. Adliyeye götürülen zanlılardan A.Y, U.Y. ve B.Y. tutuklanırken, T.K. ise serbest bırakıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle