Hoşgeldiniz  

Finallerimiz var, gürültü yapmayın

SEMİH KÖKEN | 27 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

7 Haziran seçimleri nedeniyle siyasi partiler ve milletvekili adaylarının cadde ve sokaklarda propaganda amaçlı yüksek sesle parti müziklerinin çalındığı seçim araçları, sınav dönemindeki üniversite öğrencilerini rahatsız ediyor.

Öğrenciler rahatsızlıklarını sosyal paylaşım sitelerinden duyurmaya çalışıyor.

Siyasi partiler ve milletvekili adaylarının 7 Haziran seçimleri hazırlıkları kapsamında mahalle mahalle, sokak sokak gezen seçim araçlarının yüksek sesle propaganda amaçlı çaldıkları müzikler, birçok kesimde rahatsızlığa yol açıyor. Bu rahatsızlığı en çok duyanlardan biri de üniversite öğrencileri. Finallerin başladığı Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) öğrenciler, seçim araçlarının yüksek sesle sokak ve caddelerde dolaşarak yol açtığı gürültü kirliliğine karşı sosyal paylaşım mecralarında, sınavları nedeniyle ders çalıştıkları ve gürültü oluşturulmaması yönünde çağrılarda bulunuyor.

Bir AÜ öğrencisi de siyasilere şu çağrıda bulundu:

“Final haftamız! Ders çalışıyoruz. Sokaklarda, mahalle aralarında seçim şarkılarınızı son ses açıp petrolü boş yere harcayarak bu ülkeyi kurtarmış ya da kurtaracak yöneticiler maalesef ki sizler olmuyorsunuz! Bu şekilde yaptığınız zaman kimsenin siyasi görüşü ya da kullanacağı oy değişmiyor! Lütfen şu saçma zihniyetinizi değiştirin. İlle de bu ülkenin insanlarını düşünüyorsanız, bu ülkenin geleceği olan öğrencileri ve çocukları önemseyin! Açtığınız müzikten gerçekten rahatsız oluyoruz! Ders çalışanlar, hasta yatağında yatan insanlar, uyuyamayan bebekler, çocuklar, yaşlılar var bu ülkede. Lütfen biraz duyarlı olun sayın parti mensupları!”

7 HAZIRAN SECIMLERI NEDENIYLE SIYASI PARTILER VE MILLETVEKILI ADAYLARININ CADDE VE SOKAKLARDA PROPAGANDA AMACLI YUKSEK SESLE PARTI MUZIKLERININ CALINDIGI SECIM ARACLARI, SINAV DONEMINDEKI UNIVERSITE OGRENCILERINI RAHATSIZ EDIYOR. OGRENCILER RAHATSIZLIKLARINI SOSYAL PAYLASIM SITELERINDEN DUYURMAYA CALISIYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle