Hoşgeldiniz  

Felç eden iğneye suç duyurusu

Semih Köken | 02 Eylül 2015 | Gündem A- A+

Ağrıları nedeniyle özel bir hastanede vurulan iğne yüzünden kısmi felç geçirdiğini iddia eden 53 yaşındaki Mehmet Özdemir, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

**

Antalya’da kamyon şoförlüğü yapan evli ve üç çocuk babası Mehmet Özdemir suç duyurusunda, iğne yüzünden uzuv kaybına uğradığını, buna neden olanların cezalandırılmasını istedi. Bel ağrıları nedeniyle 21 Ağustos akşamı Kepez Varsak yolu üzerindeki özel bir hastanenin acil servisine gittiğini, doktorun muayenesinden sonra hemşirenin kendisine ağrı kesici bir iğne yaptığını belirten Özdemir, “İğne vurulur vurulmaz, ayağımı hissetmedim. Bunu hemşireye söylediğimde ‘İlacın etkisidir’ diyerek beni geçiştirdi. 2 saat kadar orada durdum. Alkolli ovdular. Hiç iyileşme olmadı. Kalkmaya çalışırken düştüm. Hastaneye beni götüren arkadaşım Osman Çakmak’tan çocuklarımı getirmesini istedim. Arkadaşım beni hastanede bırakıp durumu aileme bildirdi. Sonra kızlarımı da alıp getirdi. Kızlarım doktordan bilgi almak istedi. Doktor kızlarımı, ‘Ne kadar canınız tatlı’ diye azarladı” diye konuştu.

BENİ GETİRİP GÖTÜRÜYORLAR
Bu olay nedeniyle çalışamadığını da iddia eden Özdemir, iğne yüzünden çocuklarının geleceğinin de karardığını savundu. Özdemir, “Benim daha önceden sağlık sorunum yoktu. Olay günü işten eve gelmiştim. Belim ağrıyınca hastaneye gittim. İğneyi vurdukları anda bu hale geldim. Şahitlerim de var zaten. Hastaneye sağlam geldim, 2 dakika sonra bu hale geldim” dedi. Olayın ertesi günü aynı hastanede beyinden belden MR çekildiğini, ancak hiçbir şey çıkmadığını da söyleyen Özdemir, “Fizik doktoru kalçadan MR istedi, onu çektiler. İğnenin vurulduğu yerde sıvı toplanması olduğu tespit edildi. Şu anda aynı hastanede fizik tedavi görüyorum. Kendileri beni getirip götürüyor” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
Özdemir’in avukatı Arif Çakır da müvekkilinin yapılan iğneden kısmi felç olduğunu, sol bacağının dizden aşağısını kullanamadığını söyleyerek kendisiyle irtibata geçtiğini açıkladı. Çakır, müvekkilinin bu olay nedeniyle engelli olduğunu, yaşamını artık normal şekilde sürdüremeyeceğini belirterek, hukuksal haklarını arayacaklarını anlattı. Çakır, “Bu konuda bir ihmal varsa bunun ortaya çıkartılması ve kastı olanların cezalandırılması amacıyla suç duyurusunda bulunduk. Bundan sonra maddi ve manevi tazminat davası açıp her türlü yasal hakkımızın takibini yapacağız” dedi. (DHA)2ec9a159e67f422690a043dec149d0f0

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle