Hoşgeldiniz  

Expo 2016’daki Tayland pavilyonu açıldı

Semih Köken | 17 Temmuz 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Expo 2016’daki Tayland pavilyonu açıldı

EXPO 2016 Antalya’da Tayland pavilyonunun resmi açılışı gerçekleştirildi. Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat, pavilyonunun Tayland-Türkiye kardeşliğinin bir simgesi olarak alanda kalıcı olacağını söyledi.
EXPO 2016 ANTALYA'DA TAYLAND PAVILYONUNUN RESMI ACILISI GERCEKLESTIRILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

57 ülkenin katılımıyla düzenlenen Expo 2016 Antalya’nın resmi katılımcılarından Tayland tarafından ‘Thai Evi’ şeklinde yapılan pavilyonun resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Törene Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat ve Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök’ün yanı sıra, katılımcı ülkelerin komiserleri, bahçe direktörleri ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Büyükelçi Erdoğan Kök, modern konseptli, zarif bir yapıyı Expo 2016 Antalya’ya kazandırdığı için Tayland’a teşekkür etti. Kök, Thai bahçesinin Expo sergi alanının en ilgi çekici yerlerinden biri olduğunu belirtti.

Büyükelçi Charungvat ise özenle hazırlanan pavilyonu ziyaret edenlerin kendilerini Tayland’ta hissedeceğini söyledi. Büyükelçi Charungvat, pavilyonda Thai kültürüne ait öğelerin, meyve ve bitkilerin de görülebileceğini belirtti.

Çok donanımlı bir ekibin Tayland’dan Antalya’ya geldiğini ve ziyaretçilere her konuda yardımcı olacaklarını kaydeden Charungvat, “Bu evi buraya gelmeden önce Tayland’da inşa ettik. Daha sonra söktük, gemiye yükleyerek buraya getirdik ve burada yeniden parçaları bir araya getirdik” dedi.

‘Thai Evi’ şeklindeki pavilyonun Türk halkına armağan olduğunu da ifade eden Büyükelçi Charungvat, Expo 2016 sona erdikten sonra da ziyaret edilmeye devam edileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Büyükelçi Charungvat, misafirlerine Tayland’a özgü meyve ve meyve sularından ikram etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle