Hoşgeldiniz  

EXPO 2016’da Türkiye- Tayland dostluğu

Semih Köken | 13 Eylül 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

EXPO 2016’da Türkiye- Tayland dostluğu

EXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcıları arasında bulunan Tayland Krallığı’nın, beş gün sürecek milli gün kutlamaları, resmi tören ve kültürlerini yansıttıkları birbirinden farklı etkinliklerle başladı.

EXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcılarından olan Tayland Krallığı, sergi alanı içerisinde ‘Milli Gün’ kutlamalarını gerçekleştiriyor. Milli gün kutlaması için Antalya’ya gelen Tayland Krallığı Tarım ve Kooperatifler Bakanlığı Tarımsal Genişleme Bölümü Genel Müdürü Ülke Komiseri Olan Pituck, Tayland Krallığı Büyükelçisi Tharit Charungvat ve Taylandlı heyet, VIP Binası’nda EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök tarafından karşılandı.

ZİYARETÇİ DEFTERİ İMZALANDI

Heyetler arası kısa görüşmenin ardından Tayland Ülke Komiseri Pituck, EXPO 2016 Antalya ziyaretçi defterini imzaladı. Karşılıklı hediye takdiminin yapıldığı buluşma sonrasında heyet ve beraberindekiler, resmi tören için küçük amfi tiyatroya geçti.

KLASİK TAYLAND DANSI

Ardından Tayland Krallığı’nın kültürünün yansıtıldığı dans performansı, küçük amfi tiyatrodaki ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Geleneksel Tayland drama performansı olan Khon: Rama and Thotsakan in Combat, Laela Mak Geep ve Cock Fighting adlı danslar, izleyicilerden tam not aldı.

Gösteri sonrasında ‘Bereket Seremonisi’ düzenlenmesi için EXPO 2016 sergi alanında bulunan Tayland ülke bahçesine geçildi. Şemsiye boyama, meyve sebze oymacılığı, mutfak şovları, Tayland’a özgü atıştırmalıklar, meyve sebze ve yiyecek içeceklerin tadımının yapıldığı seremonide ayrıca, Thai masajının tanıtımı gerçekleştirildi.

TAYLAND – TÜRKİYE DOSTLUĞU

Tayland’ın vitrinini EXPO 2016 Antalya’da yansıtmaya çalıştıklarını belirten Büyükelçi Charungvat, “Kendi medeniyetimizi Türk dostlarımıza birçok yönüyle tanıtma fırsatı veriliyor. Tayland’da yapılıp gelen bu pavilyonun burada olması, ki kalıcı bir hediye olarak burada olacak, Tayland ile Türkiye arasındaki dostluğu sembolize ediyor. EXPO bir gün bitecek ama bizim bıraktığımız Tayland evi, hep burada olmaya ve bizi temsil etmeye devam edecek” dedi. (DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle