Hoşgeldiniz  

Expo 2016’da Orhan Gencebay şarkıları seslendirildi

Semih Köken | 25 Ağustos 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Expo 2016’da Orhan Gencebay şarkıları seslendirildi

EXPO 2016 Antalya’da ‘Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi’ düzenlendi. Programda sahneye çıkan sanatçılar Orhan Gencebay şarkıları seslendirdi. Gecenin finalinde ise sahneye Orhan Gencebay çıktı. “Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi” diyen Gencebay, sanatçı dostlarına ve izleyenlere teşekkür etti.

Expo 2016 Antalya’daki kır aktivite alanı, birbirinden ünlü sanatçılara ev sahipliği yaptı. ‘Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi’nde Manga, Berksan, Cengiz Kurtoğlu, Ferhat Göçer, Hande Yener, Kıraç, Kutsi, Manga, Nükhet Duru, Rafet El Roman, Seksendört, Tan, Ümit Besen, Volkan Konak, Yavuz Bingöl, Zara ve Zerrin Özer sahneye çıktı.

Gezegen Mehmet ve Afrikalı Ali’nin sunumlarıyla renklenen gecede sahneye çıkan sanatçılar, Orhan Gencebay’ın sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran binlerce sanatsever de Gencebay şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşadı. Sanatçılar seslendirdikleri şarkılarının yanı sıra birlik ve beraberlik mesajları da verdi. Gencebay’ın sanatı ve kişiliğine övgüler yağdıran sanatçı dostları, sahneye çıkmakta duydukları mutluluğu dile getirdi.

GENCEBAY TEŞEKKÜR ETTİ

Programın sonunda ise sahneye usta sanatçı Orhan Gencebay çıktı. Gencebay, ‘Batsın Bu Dünya’ ve ‘Gelin Birlik Olalım’ şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Kendisini yalnız bırakmayan sanatçılara teşekkür eden Gencebay, “Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi” diye konuştu.

Sanatçı dostları ve hayranlarıyla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Gencebay, “Bu güzel günde sizlerle beraber olduğum için son derece mutluyum, gururluyum, sizleri çok seviyorum” dedi. Gencebay, kendisiyle özdeşleşen ‘Berhudar olun’ sözüyle herkese teşekkür etti.

YENİ BESTESİNİN SÖZLERİNİ OKUDU

Gencebay birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede Türkiye sevgisini anlattığı yeni bestesinin sözlerini de sevenleriyle paylaştı. Gencebay’ın yeni bestesinin sözleri şöyle:

“Sen benim cennetim, hür vatanımsın

Sen ecdadımın yadigarısın

Varlığım uğruna armağan olsun

Vatanım, toprağım, canım Türkiyem

Hem ekmeğim hem suyumsun

Vazgeçilmez namusumsun

Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem

Uğrunda can veren canlarımız var

Çıktık sonsuza bayrağımızla

Allah’ın yolunda imanımızla

Biz bize yeteriz canım Türkiyem

Hem ekmeğim hem suyumsun

Vazgeçilmez namusumsun

Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem.”

Uzun süre alkışlanan Gencebay’a gecenin sonunda Expo 2016 Antalya’da ‘Küçük Ağa Sihirli Ormanda’ oyununu sahneleyen oyuncu Emir Berke Zincidi ve arkadaşları çiçek verdi. Orhan Gencebay, hayranlarını selamlayarak sahneden ayrıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle