Hoşgeldiniz  

Expo 2016’da Klarnetten, Pop-slow Müziğe Yolculuk

Semih Köken | 01 Eylül 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Expo 2016’da Klarnetten, Pop-slow Müziğe Yolculuk

EXPO 2016 Antalya‘da, ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı ve pop-slow müzik sanatçısı Hakan Altun sahne aldı.

EXPO 2016 Antalya‘da yerli konserler serisi kapsamında ünlü klarnet virtüözü ve akademisyen Serkan Çağrı ile pop-slow müzik sanatçısı Hakan Altun, Turkcell Büyük Amfi Tiyatro’da konser verdi. Sunuculuğunu Ersin Düzen‘in yaptığı gecede ilk olarak sahneye dünyaca ünlü klarnet ustası Serkan Çağrı çıktı.

Ünlü virtüöz Çağrı, farklı kimliği ve renkli performansıyla sevenlerini adeta mest etti.Türkiye‘nin ilk EXPO’suyla gurur duyduğunu belirten Çağrı, “EXPO’yla hepimiz gurur duyuyoruz. Böylesine bir gecede sizinle olmak bizim için büyük bir şeref. Konserlerde normalde sizler alkış tutan ve izleyen oluyorsunuz. Burada sözler var. O sözleri sizin için hazırladım. Burada şarkıyı sizler söyleyeceksiniz. Benim bugün büyük bir korom var” dedi.

Daha sonra konser alanındaki izleyiciler, Serkan Çağrı‘nın klarnetine, barkovizyondan okudukları şarkı sözleriyle eşlik etti. Konser sırasında ayrıca, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda bulunan ses sanatçısı, makyaj uzmanı ve oyuncu Suzan Kardeş, Serkan Çağrıile birlikte aynı sahneyi paylaştı. Kosovalı Türk ses sanatçısı Kardeş, Çağrı’ya Balkan ezgilerini taşıyan ‘Vay halime’, ‘Osman ağa’ ve ‘Damat halayı’ isimli parçalarda eşlik etti.

Konser sonunda Ersin Düzen, EXPO 2016 Antalya‘nın sembolü olan şakayık çiçeğini,Serkan Çağrı ve Suzan Kardeş‘e hediye etti.

Serkan Çağrı’dan sonra sahneye, ‘Telefonun başında’ isimli şarkısıyla çıkan Hakan Altun, slow ve hareketli parçalarını EXPO 2016 Antalya‘daki sevenleri için söyledi. 10. Yıl Marşı’nı büyük bir coşkuyla hayranlarıyla birlikte söyleyen Altun, ‘Sen de ağla’ ve ‘Mahşere kadar’ isimli şarkılarıyla izleyenlerden tam not aldı. Yaklaşık bir saat süren konser sonrası EXPO 2016 ziyaretçileri Altun’u ayakta alkışladı.

Konser sonrası sunucu Ersin Düzen, Hakan Altun’a, EXPO 2016’nın sembolü olan şakayık çiçeği takdim etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle