Hoşgeldiniz  

Expo 2016 Antalya’da Şili rüzgarı esti

Semih Köken | 02 Ağustos 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Expo 2016 Antalya’da Şili rüzgarı esti

ŞİLİ Halk Balesi Topluluğu Bafochi, hareketli dansları ve şarkılarıyla izleyenleri Latin Amerika’ya götürdü. Neşet Ertaş’ın ‘Yanıyorum’ türküsünü Türkçe seslendiren orkestra da büyük alkış aldı.

SILI HALK BALESI TOPLULUGU BAFOCHI, HAREKETLI DANSLARI VE SARKILARIYLA IZLEYENLERI LATIN AMERIKA'YA GOTURDU. NESET ERTAS'IN 'YANIYORUM' TURKUSUNU TURKCE SESLENDIREN ORKESTRA DA BUYUK ALKIS ALDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Bağımsız Sanat Topluluğu olan Şili Halk Balesi Bafochi, Expo 2016 Antalya’da sahneye çıktı. 21 Mayıs 1987’de kurulan topluluk, koreografisini Pedro Gajardo Escobar’ın yaptığı, kurulduğu tarihten bu yana Afrika, Asya, Amerika, Avrupa ve Okyanusya’da 40 ülkenin 950 şehrinde 5500’ün üzerinde gösteri yaptı, toplamda 105 adet uluslararası ödül aldı.

8 kişilik bir orkestranın eşlik ettiği Bafochi topluluğu, Şili halkının milli değerlerini oluşturan farklı kültürlerden örnekler sergiledi. Bafochi’nin Expo 2016’da sergilediği gösteride yerel kıyafetler eşliğinde sunulan danslar büyük beğeni topladı. Canlı müzik eşliğinde baleden, modern dansa uzanan bir yelpazede Şili danslarından çeşitlemeler sunan Bafochi topluluğu, inanılmaz performansları ve renkli kostümleriyle izleyenleri adeta büyüledi. Gösteriyi Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ve çok sayıda ziyaretçi büyük bir ilgiyle izledi.

ORKESTRA’DAN ‘YANIYORUM’ SÜRPRİZİ

Orkestra ise izleyenlere bir sürpriz yaparak Türkçe bir türkü seslendirdi. 2012’de yaşamını yitiren ‘Bozkırın Tezenesi’ Neşet Ertaş’ın ‘Yanıyorum’ türküsünü Türkçe seslendiren orkestra büyük beğeni topladı. İzleyenler orkestrayı dakikalarca alkışladı. Küçük amfi tiyatroyu dolduranlar için dans şölenine dönüşen Bafochi’nin yaklaşık 1 saat süren gösterisi hareketli dansları ve şarkılarıyla izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Şili Halk Balesi Bafochi Topluluğu 3 Ağustos Çarşamba günü saat 19.30’da Expo 2016 Antalya küçük amfi tiyatroda bir kez daha sahneye çıkacak.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle