Hoşgeldiniz  

Expo 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırladı

Semih Köken | 22 Temmuz 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Expo 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırladı

EXPO 2016 Antalya’nın 1 milyonuncu ziyaretçileri, bando ve konfetilerle karşılandı.

‘Çiçek ve çocuk’ temasıyla düzenlenen ve 57 ülkenin katıldığı Expo 2016 Antalya, 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırladı. Dün akşam yapılan törende, Expo 2016 Antalya’ya gelen turizmci Hakkı-Nilay Kemer ve Esengül-Özlen Karakurt aileleri, girişte renkli törenle karşılandı. Biletlerini okutup, güvenlik kontrolünden geçen ziyaretçileri, bandonun çaldığı müzik eşliğinde Expo 2016 Antalya’nın maskotları Ece-Efe karşıladı.

Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Fırat Işık, şanslı ziyaretçilere çiçek ve çeşitli hediyelerin yanı sıra 9 Ağustos’ta gerçekleşecek Sting konseri için bilet verdi. Şaşkınlıkları yüzlerinden okunan ziyaretçiler büyük mutluluk yaşarken, sevimli maskotlar Ece-Efe ve diğer animasyon ekibiyle bol bol fotoğraf çektirdi.

1 milyonuncu ziyaretin şanslı bir aileye kısmet olduğunu söyleyen Fırat Işık, ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Herkesi buraya bekliyoruz. Kapılarımız herkese açık. Bu 1 milyonu umuyorum önümüzdeki günlerde daha fazla artırıp, daha fazla insanın buraya gelmesini sağlayacağız” dedi.

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİLER

Şanslı ziyaretçiler karşılama töreninin ardından kendilerine tahsis edilen buggy araç ve rehber eşliğinde sergi alanını gezdi. Kemer ve Karakurt ailelerinin ilk durağı 100.7 metre yüksekliğindeki Turkcell Expo Kulesi oldu. Burada alanı kuşbakışı seyreden ve bol bol fotoğraf çeken şanslı ziyaretçiler, daha sonra ülke bahçelerini de gezdi. Bitki heykellere hayran kalan ziyaretçiler, dev heykeller önünde de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle