Hoşgeldiniz  

Eski Eşini Öldürmekten Ömür Boyu Hapsi İsteniyor

Semih Köken | 06 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Eski Eşini Öldürmekten Ömür Boyu Hapsi İsteniyor

ANTALYA‘da eski eşini özel yapım kısa namlulu tüfekle öldürdükten sonra başını dizlerine koyarak, “Ne olur ölme, sana bir şey olmasın” diyen Seçkin Sarıkurtbay’ın ömür boyu hapsi istendi. Sarıkurtbay, davanın ilk duruşmasında eşinin kendisini aldattığını iddia etti.

Antalya’da 44 yaşındaki Seçkin Sarıkurtbay, boşandığı eşi 42 yaşındaki Özlem Özer’i, çocuklarını görmek istediğini belirterek 2 Temmuz’da Kepez İlçesi Fabrikalar Mahallesi’ndeki Kızılay Parkı’na çağırdı. Öğle saatlerinde Özlem Özer, 2’si erkek 3 çocuğu ve bir yakınıyla parka geldi. Seçkin Sarıkurtbay, burada çocukları ve eşiyle bir süre görüştü. Özlem Özer’in yakını çocukları alıp gittikten sonra, çift tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine aracındaki özel yapım tüfeği alan Seçkin Sarıkurtbay, eski eşini göğsünden vurdu. Özlem Özer’in kan içinde kaldığını gören Sarıkurtbay, başını dizlerine koyarak, “Ne olur ölme, sana bir şey olmasın” diyerek gözyaşı döktü. Sarıkurtbay’ın eğilerek alnından da öptüğü Özlem Özer, sağlık ekibinin müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Seçkin Sarıkurtbay gözaltına alınırken, özel yapım tüfeğe de el konuldu. Sulh ceza hakimliğince tutuklanan Sarıkurtbay hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

‘BAŞKA ERKEKLE İLİŞKİSİ VARDI’

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına Seçkin Sarıkurtbay hazır bulunurken, Özlem Özer’in babası Sabri Özer ve kardeşi İlker Özer de müşteki olarak katıldı. İfade veren Seçkin Sarıkurtbay, eşinin başka bir erkekle ilişkisi olduğunu iddia etti. Çocuklarını görmek amacıyla buluştuklarını anlatan Sarıkurtbay, yaşadığı Kocaeli‘denAntalya‘ya annesi Cadiye ve yeğeni Selçuk ile geldiklerini söyledi. Özlem Özer’in başka erkeklerle ilişkisi olduğunu iddia eden Sarıkurtbay, “Eski eşimin ilişkisi olan kişilerin bana zarar vermesinden korktuğum için gelirken aracıma olayda kullandığım silahı da aldım” dedi.

“BAŞINI DİZİME KOYDUM”

Eşiyle baş başa görüşmek için yakınlarının yanından uzaklaştıklarını anlatan Seçkin Sarıkurtbay, olayı şöyle anlattı:

“Eşim, anneme hakaret etti. Çocukların nafakasını ödemediğimi söyleyip, ‘Hangi yüzle görmeye geldin’ dedi. Çocuklarda darp izleri görmüştüm. Darp izlerini sorunca ‘Çocuklarına para göndermiyorsun, bana izlerini soruyorsun’ dedi. Kendisine ‘Kiminle yaşamak istersen yaşa ama bana çocuklarımı ver’ dedim. Bunun üzerine bana hakaret edip benden sağlıklı bir erkekle yaşadığını söyledi. Ağır küfürler etti. Dayanamadım. Aracımdaki tüfek aklıma geldi. Tüfeğin namlusunu tutarak kendisine çevirdi. ‘Beni vuramazsın, halen beni çok seviyorsun’ dedi. O sırada silah ateş aldı. Özlem bankın üzerinde yığıldı. Tüfeği bankın üzerine bırakıp eşimin başını düşmesin diye dizimin üzerine koydum. Tampon yapıp kanamayı durdurmak istedim. Bir taraftan da ambulans çağırmak için seslendim.”

“BABA ÖZER ŞİKAYETÇİ OLDU”

Özlem Özer’in babası Sabri Özer ise sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Kızının engelli çocuğunun maaşıyla geçindiğini belirten Özer, “Kızıma zaman zaman ben de yardım ediyordum. Boşandığım eşimi toprağa verdikten 10 gün sonra boşanan kızımın cenazesini de kabrinin yanında toprağa verdik” dedi.

Özlem Özer’in erkek kardeşi İlker Özer de sanığın cinayeti işlemeden önce ablasını darp edip ölümle tehdit ettiğini iddia etti. Cinayetin planlanarak işlendiğini savunan İlker Özer, sanığın tehdit telefonlarıyla ilgili ses kayıtlarını da mahkemeye sundu. İlker Özer, ablasının adli emanetteki telefonunda da bu kayıtların bulunduğunu söyledi.

“İLİŞKİ VAR İDDİALARI ASILSIZ”

Duruşmada Özlem Özer’in erkek arkadaşı olduğu iddia edilen 28 yaşındaki Hüseyin Keyfli de tanık olarak dinlendi. Özlem Özer’le iddia edildiği gibi ilişkisi olmadığını savunan Keyfli, “Sanık beni zaman zaman evlerine davet ediyordu. Eşi çalış diyordu. Sanık böbreklerini bahane ederek çalışmıyordu. Bu nedenle tartışmışlar. Hatta bir kere bıçakla eşini evde öldürmeye çalıştı. Sonra da ilaç içip bileklerini kesti. Bu olaylardan dolayı uzaklaştırma kararı verildi. Hatta beni de tehdit etti. Özlem Özer’le bir ilişkim yok” dedi.

Müşteki avukatı Tayfun Altundal ise sanıkla birlikte Kocaeli‘den gelen yakınlarının da tespit edilerek suça iştirakten yargılanmasını talep etti. Duruşma, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için ertelendi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle