Hoşgeldiniz  

Eşinin Yaktığı Kadın Düzce’de Toprağa Verildi

Semih Köken | 14 Kasım 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Eşinin Yaktığı Kadın Düzce’de Toprağa Verildi

ANTALYA‘nın Kemer İlçesi’nde 48 yaşındaki eşi Zekai Şengül tarafından yakıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede sürdürdüğü yaşam savaşını 17 gün sonra kaybeden 38 yaşındaki Nursen Şengül’ün cenazesi, memleketi Düzce‘nin Yığılca İlçesi’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

26 Ekim’de Antalya‘nın Kemer İlçesi’nde oturan gemi mühendisi Zekai Şengül’le eşi Nursen Şengül arasında tartışma çıktı. Zekai Şengül, 9 yaşındaki kızı Irmak’ı dışarı çıkarıp tüm kapı ve pencereleri kapattıktan sonra banyodaki bir bidon benzini eşinin üzerine döktü. Benzini ateşe veren Zekai Şengül, eşi Nursen Şengül’ü yaktı. Eşini yakmak isterken kendisi de yanan Zekai Şengül 1 Kasım’da İzmir‘deki hastanede yaşamını yitirdi. Şengül’ün cenazesi, 3 Kasım’da memleketi Düzce‘de toprağa verildi.

17 gündür tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi‘nde yaşam savaşı veren Nursen Şengül ise dün yaşamını yitirdi. Nursen Şengül’ün cenazesi, Düzce‘nin Körpeçler Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Şengül’ün babası Ömer Yerlikaya ve annesi Ayşe Yerlikaya’nın oturduğu evin önüne getirilen cenazeyi yakınları ve komşuları karşıladı. Burada imam tarafından helallik istendi. Mahalle halkı hep bir ağızdan “Hakkımız helal olsun” diye bağırdı. İmamın “Nasıl bilirdiniz?” sorusuna da “İyi biliriz” diye cevap verildi. Nursen Şengül’ün cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Düzce‘nin Yığılca ilçesi’ne bağlı Kırık Köyü mezarlığında toprağa verildi.

‘NASIL BİLİRDİNİZ?’ SORUSUNA CEVAP VERİLMEMİŞTİ

3 Kasım’da yine Düzce‘de toprağa verilen mühendis Zekai Şengül’ün cenaze namazına az sayıda akrabası katılmış, cemaatin büyük bölümü cenaze namazını kılmadan ayrılmıştı. Cemaat, imamın “Nasıl bilirdiniz?” sorusuna cevap vermemişti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle