Hoşgeldiniz  

Eroğlu’ndan Boğaçayı’na tam destek

Semih Köken | 26 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Eroğlu’ndan Boğaçayı’na tam destek

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Boğaçayı Projesi’ne her türlü desteği vereceklerini belirterek, “Muhteşem Antalya’ya muhteşem Boğaçayı Projesi yakışır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Eroğlu, anı defterini imzaladı. Vali Münir Karaloğlu ve Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer’in de hazır bulunduğu ziyarete Başkan Türel’den övgüyle bahseden Bakan Veysel Eroğlu, “Sayın Türel, çok büyük düşünen, gerçekten Antalya için gece gündüz çalışan bir başkanımız. Daha milletvekilliği zamanında Gökçeler Barajı için yaptığımız mücadeleyi kendisi hatırlattı. Muhteşem proje olarak adlandırdığım Boğaçayı projesi son noktaya geldi. Az önce de proje ile alakalı güzel bir mütalaada bulunduk. Gerçekten dünya çapında bir proje olacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

BAKANDAN TAM DESTEK

Boğaçayı Projesi’nde taşkın önlemeye yönelik dere çalışmalarına bu konuda dünya çapındaki bilim adamı Prof. Hasan Zuhuri Sarıkaya’nın katkı koyduğunu ifade eden Eroğlu, “İnşallah burada Antalya’yı adeta uçuracak bir muhteşem proje hayata geçecek. Son hazırlıkları tamamlandı, tebrik ediyorum ben çok beğendim, takdir ettim. Antalya’ya da çok değer katacak olan bu proje, hayırlı olsun. Biz de tabi elimizden geldiği kadar her türlü desteği vereceğiz. Çünkü Antalya dünyanın incisi muhteşem bir şehir. Muhteşem Antalya’ya muhteşem Boğaçayı Projesi yakışır diye düşünüyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ile içme suyu, barajlar, sulama tesisleri gibi ortak birçok çalışma yürüttüklerini belirten Bakan Veysel Eroğlu, “Şimdi yeni köprü talepleri var. Büyükşehrimize yük olmasın, daha güzel çalışmalar yapsın diye köprüler de yapıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Menderes Türel, Veysel Eroğlu’nun Büyükşehir Belediyesi’ni en çok ziyaret eden bakan olduğunu söyledi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirmeye çalıştıkları çok önemli projeler olduğunu belirten Türel, bunlardan birinin de temel atma aşamasına gelen çöpten enerji üretecek tesis olduğunu kaydetti. Türel, “Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın yapmış olduğu tahsis ile artık biz de çöpten enerji elde eden, elektrik elde eden şehirler sıralamasında yerimizi alacağız. Çöpten enerji elde edeceğimiz proje teknolojisiyle Türkiye’de bir ilk olacak. Dünyada örnek gösterilecek tesislerden biri olacak” dedi.

PROJE NİHAİ AŞAMAYA GELDİ

Boğaçayı Projesi’nde taşkın önlemeye yönelik en önemli çalışmayı DSİ Genel Müdürlüğü ile birlikte yaptıklarını aktaran Türel, şöyle devam etti:

“Artık bu projede nihai aşamaya gelindi. Dün üst yapı ile ilgili projeleri çalıştığımız mimari grup sunum yaptı. Bugün de onun bir bölümünü zatıalinize takdim edebilme şansımız oldu. Yine alt yapı ile ilgili çalışmaları da yine zatıalinize Ankara’da arz etmek istiyoruz. Sizin koymuş olduğunuz isimle muhteşem proje olarak Boğaçayı çalışmasına devam ediyoruz.”

Ziyarette Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gazetecilere turunç tatlısı ikram etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Bakan Eroğlu’na ziyaretin anısına hediye takdim etti.

ORMAN VE SU ISLERI BAKANI VEYSEL EROGLU, ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TURELI MAKAMINDA ZIYARET ETTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ORMAN VE SU ISLERI BAKANI VEYSEL EROGLU, ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TURELI MAKAMINDA ZIYARET ETTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ORMAN VE SU ISLERI BAKANI VEYSEL EROGLU, ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TURELI MAKAMINDA ZIYARET ETTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA, (DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle