Hoşgeldiniz  

Elvan’dan Servisçilere Müjde‏

SEMİH KÖKEN | 19 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Antalya Servisçiler Odası üyeleriyle biraraya geldi. Aracını yenileyen şoför esnafının ÖTV’sini devletin ödeyeceğini açıklayan Elvan, bu sayede eskiyen araçların yenilenmesini sağlanacaklarını belirtti.

Antalya Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin, oda yönetimi ve üyeleri katıldı. Servisçilerin sorunlarını dinleyen Elvan, Oda Başkanı Şahin’in üyeleri adına dile getirdiği talepleri de dinledi.

12 yıl öncesi dönemde yola çıkan 25-30 yıllık araçların sık sık kaza yaptığını hatırlatan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, bu dönemlerin herhangi denetim mekanizmanın olmadığı, ulaşımla ilgili belirli bir standardın konmadığıdönemler olduğuna dikkat çekti. AK Parti olarak iktidara gelir gelmez yasal düzenlemeler için düğmeye bastıklarını söyleyen Elvan, “Ulaşım sektöründe çalışan arkadaşlarımızla ilgili önemli tedbirler aldık. Kullanılan otomobil sayısı 2kat arttı. Hem araçlar için hemde can ve mal güvenliği için geçmiş dönemlerdeki kazaları ortadan kaldırdık” dedi.

3 partili koalisyon dönemlerinde devletin adeta tıkanma noktasına geldiğine vurgu yapan Elvan, bu nedenle istikrarın sürmesini çok önemsediklerini belirtti. İstikrarın ülkeye neler kazandırdığı noktasında da örnekler veren Elvan, geçmişte 20-30yıllık araçlar kullanılırken bugün Türkiye’deki araçların Avrupa’yı aratmayacak modernlikte olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha geçen gün havaalanındaki taksici kardeşlerimizle buluştuk. Oradaki durak başkanımız bana bütün taksileri değiştirip Mercedes yapacaklarını söyledi. Şimdi ÖTV indirimi geldi. Araç maliyetleri üçte bir oranında ucuzlayacak. Yeni araç alan ÖTV ödemeyecek ve araçları yenileme şansına kavuşacak. Bu süreç devam edecek. Ülkemiz gelişip büyüdükçe, vatandaşın refah seviyesi de büyüyecek.”

“Virajı Hızlı Dönerseniz Araba Devrilir”

Ülkede ekonomik istikrarın ve kaynakları verimli kullanmanın da son derece önemli olduğunun altını çizen Elvan, “Sizler 60-70 km ile dönmeniz gereken bir virajı 100-120 km ile dönerseniz ne olur? Araç devrilir. Yunanistan aracı devirdi. Türkiye’de ise istikrar var. Bu istikrarın devamı geleceğimiz açısından önemli. Devleti yönetebilmek önemli. En ince hesabı bile yapmak zorundasınız. Bu nedenle biz diğer muhalefet partileri gibi bol keseden vaatler vermiyoruz” diye konuştu.

“Antalya’da Trafik Sorununuz Kalmayacak”

Bütün gün direksiyon başında olan şoför esnafına “Antalya’da trafik sorununuz kalmayacak” diye seslenen Elvan, yapılacak kavşak çalışmaları, yeni yol düzenlemeleri, açılacak tüneller, yapılacak çevre yolu ve otobanlarla birlikte Antalya’nın hem şehir içi hem de şehirlerarası yol bağlantılarında sorunsuz bir döneme girileceğini müjdeledi. BTU_8737 BTU_8739

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle