Hoşgeldiniz  

Elmalı turlarına yoğun ilgi

Semih Köken | 23 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Elmalı turlarına yoğun ilgi

KONYAALTI ve Elmalı belediyeleri arasında yapılan protokol kapsamında başlatılan ‘Konyaaltı’ndan Elmalı’ya Kültür Gezileri’ yoğun ilgi görüyor.
KONYAALTI VE ELMALI BELEDIYESI ARASINDA YAPILAN PROTOKOL KAPSAMINDA BASLATILAN 'KONYAALTI'NDAN ELMALI'YA KULTUR GEZILERI' YOGUN ILGI GORUYOR. (FOTO:ANTALYA-DHA)
‘Konyaaltı’ndan Elmalı’ya Kültür Gezileri’ protokolü kapsamında Elmalı’ya gezi düzenleyen Konyaaltı Belediyesi, vatandaşları Elmalı’nın tarihi ve kültürel mekânlarıyla buluşturuyor. Ayda bir kez düzenlenmesi planlanan geziler, vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda her pazar yapılıyor. Konyaaltı Belediyesi’nin otobüsleriyle ulaşımları ücretsiz sağlanan vatandaşlar, Elmalı’da rehber eşliğinde Elmalı Arkeoloji Müzesi, Elmalı Muhammed Hamdi Yazır Müzesi, Vahab-ı Ümmi, Ömer Paşa Cami, Sinan-ı Ümmi ve Abdal Musa Türbeleri ile tarihi çarşı ve sokakları gezme fırsatı buluyor.

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, vatandaşların Elmalı gezilerine gösterdiği ilgiden dolayı memnu olduklarını söyledi. Başkan Böcek, kültürel gezilere önem verdiklerini belirterek, “Elmalı Belediyesi ile imzaladığımız protokolden sonra gezilerimiz yoğun bir talep gördü. Ayda bir yapmayı planladığımız gezileri şimdi her hafta gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar 5 gezi gerçekleştirdik. 226 vatandaşımız Elmalı’yı gezme fırsatı buldu. Elmalı’da rehber eşliğinde vatandaşlarımız tarihi güzelleri daha iyi tanıma fırsatı buluyor” dedi.

DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle