Hoşgeldiniz  

Döşemealtı’ndan olimpiyatlara

Semih Köken | 29 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Döşemealtı’ndan olimpiyatlara

KIRKGÖZ Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet takımı sporcusu Aslıhan Aygün, 23-30 Temmuz tarihleri arasında Macaristan’ın Györ kentinde düzenlenecek Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nda (EYOF) Türkiye’yi temsil edecek.
KIRKGOZ DOSEMEALTI BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU BISIKLET TAKIMI SPORCUSU ASLIHAN AYGUN, 23-30 TEMMUZ TARIHLERI ARASINDA MACARISTAN'IN GYOR KENTINDE DUZENLENECEK AVRUPA GENCLIK OLIMPIYATLARI'NDA (EYOF) TURKIYE'YI TEMSIL EDECEK.(FOTO:ANTALYA-DHA)
Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği yol bisikleti şampiyonalarında, Yıldız Bayanlar kategorisinde son iki yıl üst üste birinci olan Aslıhan Aygün, elde ettiği derecelerle olimpiyatlara katılma hakkı kazandı. 16 yaşındaki milli bisikletçi 5 yıldır bisiklet sporuyla uğraştığını söyledi.

Yıl boyunca antrenör Yusuf Ezirgan nezaretinde çalışmalarını sürdüren Aslıhan Aygün, olimpiyatlar öncesi milli takım kampına katılmak üzere Karaman’a gitti. Milli takım kampı öncesi Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i ziyaret eden Aygün, kendisine verdiği destek nedeniyle Başkan Genç’e teşekkür etti. Aygün, olimpiyatlarda Döşemealtı adına milli takımı en iyi şekilde temsil edeceğinin sözünü verdi.

Gençlere imkan verildiğinde başarının da kendiliğinden geleceğini söyleyen Başkan Genç, “Biz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz, Aslıhan Aygün bunun en güzel örneği. Kısıtlı imkanlara rağmen katıldığı her müsabakadan dereceyle dönen kulübümüzün sporcusu Aslıhan, gayretli, disiplinli ve inançlı çalışmasının neticesinde Avrupa Gençlik Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanmıştır. Bize bu gururu yaşatan genç kardeşimizi, antrenörü Yusuf Ezirgan ve emeği geçen herkesi tebrik ederim” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle