Hoşgeldiniz  

Deniz Aktaş’ın katiline ağırlaştırılmış müebbet istendi

Semih Köken | 28 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Deniz Aktaş’ın katiline ağırlaştırılmış müebbet istendi

ANTALYA’da birlikte yaşadığı 21 yaşındaki Deniz Aktaş’ı tabancayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 41 yaşındaki Lokman Barış Çelik için savcı mütaalasında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istedi.

Antalya’da internet kafe işleten, evli 2 çocuk babası Lokman Barış Çelik ile 2012 yılından beri birlikte olduğu Deniz Aktaş arasında, geçen yıl 4 Mart gecesi Konyaaltı’ndaki evde saat 04.00’te tartışma çıktı. Gürültü üzerine komşuları durumu polise bildirdi. Eve gelen polis zili çalınca kapıyı açmayan Lokman Balış Çelik, tabancayla 4 kez ateş ederek Deniz Aktaş’ı öldürdü. Polisin uzun uğraşı sonucu teslim olan Lokman Barış Çelik, Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ceza ehliyetinin olup olmadığının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevkine karar verildi. Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Kurulu’ndan gelen raporda, Lokman Balış Çelik’in akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi.

‘CİNSEL KÖLE GİBİ GÖRÜYORDU’

Bugün görülen duruşmaya, öldürülen Deniz Aktaş’ın annesi ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada, cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Cumhuriyet Savcısı Hacı Mehmet Güdül, cinsel köle gibi gördüğü Deniz Aktaş’la evlilik dışı ilişkisini cebren sürdürebilmek için genç kızın özgürlüğünü kısıtlayıp ‘Benden ayrılırsan seni ve anneni öldürürüm, kız kardeşini kaçırırım, eğer şikayet edersen seni öldürürüm’ diyerek tehdit ettiğini, sözlü ve fiziki şiddet uyguladığını söyledi. Öldürme iradesini birçok kez ortaya koyan Lokman Barış Çelik’in olay günü de eziyet edip dövdüğü Deniz Aktaş’ın yardım istemesi üzerine olay yerine gelen polislere kapıyı açmayıp tabancayla yakın mesafeden birçok kez ateş edip öldürdüğünü aktaran Savcı Güdül, sanığın suçtan en az cezayla kurtulabilmek için tahrik ve takdir indirimleri alabilmek için kendisini olduğundan farklı, yumuşak başlı, uyumlu, terbiyeli, masum bir kişiymiş gibi göstermeye çalıştığını iddia etti. Savcı Güdül, sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını talep ederek, ağırlaştırılmış ömür boyu hapsini istedi.

Sanığın silah kanununa muhalefet suçundan da ayrıca cezalandırılmasını talep eden Güdül, cinayette kullanılan silahı temin eden Lokman Barış Çelik’in arkadaşı Şahin Arslan ile Deniz Aktaş’ın kasten öldürülmesini önlemede özensiz ve önlemsiz davrandıkları gerekçesiyle olay yerine gelen iki polis memuru hakkında yasal işlem yapılması için suç duyurusunda bulunulmasını istedi.

Sanık Lokman Barış Çelik ise, “Ben sevdiğim insanı asla öldürmeyi düşünmedim. Yaptığım şey kesinlikle yanlış. Bunun bilincindeyim. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Kasti yapmadım. Öfke kontrolümü kaybettim” diyerek, savunma için süre talep etti. Duruşma, ertelendi.

Duruşma çıkışı gözyaşlarını tutamayan Deniz Aktaş’ın annesi Figen Yetişgin, cumhuriyet savcısının mütalaasına göre sanığın cezalandırılmasını istediğini söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle