Hoşgeldiniz  

Demre’ye hem meydan  hem çok amaçlı otopark

Semih Köken | 22 Aralık 2015 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

 

Büyükşehir Belediyesi, Demre’de sürücülerin yaşadığı park çilesini, 42 araç kapasiteli otopark ile sona erdiriyor. Mini bir tribünü de bulunan otopark, meydan ve sosyal aktivite alanı olarak da kullanılacak.

 

Demre’de büyük bir sorun haline gelen otopark sıkıntısına Antalya Büyükşehir Belediyesi el attı. Sürücülerin ilçe merkezinde yaşadığı park sorunu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çok amaçlı otopark ile çözüldü. 7 otobüs ve 35 otomobil olmak üzere 42 araç kapasitesindeki otopark, çok yönlü kullanılabilen tribünüyle dikkat çekerken, renkli LED aydınlatma sistemiyle de ilçe merkezinde estetik bir görüntü oluşturuyor. Vatandaşların nefes alabileceği 5 adet kapalı oturma bankı konulan otoparkta engelliler için takip taşları ve rampaları da bulunuyor. Ayrıca, ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan, bay-bayan engelli tuvaletinin bulunduğu bir de WC de yer alıyor.

İKİNCİ BİR MEYDAN

Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, Noel Baba Meydanı ile yeni Cumhuriyet Meydan Projesi’nin parçası olan otoparkın aynı zamanda ikinci bir meydan vazifesi göreceğini kaydetti. Sertbaş, “Yeni otoparkımız ile ilçe merkezimizde oluşan park sorununu hafifletme amacındayız. Tur otobüsleri ve otomobillerin park edebileceği otoparkımızı, bir dinlenme ve sosyal etkinlik alanı olarak da kullanabileceğiz” dedi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle