Hoşgeldiniz  

Darbeye karşı müzik sokakta

Semih Köken | 22 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Darbeye karşı müzik sokakta

MURATPAŞA Belediyesi’nin, her cumartesi kentin kalbinde darbeye karşı sanatın sesini yükselttiği ‘Müzik Sokakta’ konserlerinde MEST Brass Grubu, enstrümanlarıyla tarihi Saat Kulesi’nden Üç Kapılar’a yürüdü. Brass Grubu’nun yürürken çaldığı şarkılara Antalyalılar da eşlik etti.

Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Demokrasiye Evet, Darbeye Hayır’ diyerek 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yeniden başladığı ‘Müzik Sokakta’ yaz konserleri ve müzik dinletileri 4’üncü haftayı geride bıraktı. Cumartesi günü Muratpaşa’nın 7 ayrı noktasında farklı türde müzik yapan gruplar, cumhuriyet ve demokrasi için müzikle Muratpaşa sakinlerini buluşturdu.

Saat 19.00’da klarnet, saksafon, trompet, trombon gibi nefesli çalgıların ağırlıkta olduğu bando MEST Brass, tarihi Saat Kulesi’nden Hadrianus Kapısı’na doğru yürüyüşe geçti. Brass grubunun hareketli şarkılarına yoldan geçen Antalyalılar da alkışlarla eşlik etti. Hadrinanus Kapısı’nda MEST Brass konserinin ardından sahneye ‘Grup 3 Deyince’ çıktı. Hadrianus Kapısı’nda konser gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Saat 19.00’da başlayan dinletilerde ise Aydın Kanza Parkı’nda MEST Türk Halk Müziği Topluluğu, Recep Bilgin Parkı’nda Grup Gito, Bayındır Parkı’nda Mustafa Mümtaz VE MEST Türk Sanat Müziği Grubu, Kapalı Yol Havuzlu Meydan’da Grup Jarjana ve Yenigün Mahallesi Şehitler Parkı’nda Grup Nostalgia sahneye çıktı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle