Hoşgeldiniz  

Darbe girişimi altın fiyatını etkilemedi

Semih Köken | 16 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Darbe girişimi altın fiyatını etkilemedi

ANTALYA Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ferda Erdem, altındaki fiyat artışının nedeninin darbe girişimi olmadığını, dünyadaki altının ons fiyatının yükseldiğini söyledi.

Ferda Erdem, altının yatırım için en güvenli liman olduğunu belirtti. Vatandaşların Türkiye’deki olaylardan altının fiyatının yükseldiğini düşündüğünü aktaran Erdem, “Ama bu kesinlikle yanlış, fiyat artışının darbe girişimiyle hiç alakası yok. Altın normal seyrinde gidiyor. Dünya piyasasında onsun yükselmesinden kaynaklı bir artış söz konusu” dedi.

‘ALTINA YATIRIM YAPIN’

Altında spekülatif söylemler olduğunu dile getiren Ferda Erdem, kuyumcuların müşterilerinin küçük yatırımcılar olduğunu kaydetti. Erdem, “Yatırımlarınızı altına yatırmaya devam edin. Altın istikrarlı bir şekilde kazandırmaya devam edecektir. Ancak kısa vadeli yatırım düşünmeyin. Çünkü dünyada çok ani iniş çıkışlar var. Dolayısıyla buna dikkat etmek lazım” dedi.

‘BANKAYA DEĞİL KUYUMCUYA GİDİN’

Ferda Erdem, bankalardan altın alımını pek önermediklerini belirterek, kuyumcu esnafının da yaşaması gerektiğini anlattı. “Bankacılar para işini biz de altın işimizi yapalım” diyen Erdem, vatandaşlar altınını geri istediğinde, bankaların ödemeyi altınla değil, o günkü değerden parayla yaptığını söyledi.

ONS NEDİR?

Genellikle gümüş, altın ve platin gibi kıymetli metallerin veya elmas, yakut gibi değerli taşların kütlelerinin ölçülmesi için kullanılan, Fransa’da 30.59 gr, İngiltere ve Amerika’da 28.349 gr ağırlığında bir ağırlık ölçüsü birimidir.

ANTALYA KUYUMCULAR ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BASKANI FERDA ERDEM, ALTINDAKI FIYAT ARTISININ NEDENININ DARBE GIRISIMI OLMADIGINI, DUNYADAKI ALTININ ONS FIYATININ YUKSELDIGINI SOYLEDI.(FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle