Hoşgeldiniz  

Daha kaç kadını kaybetmemiz gerek

SEMİH KÖKEN | 22 Temmuz 2020 | Gündem A- A+

Muğla’nın Ula İlçesi’nde 5 gündür kayıp olan ve bugün ormanlık alanda cesedi bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin Türkiye’yi yasa boğdu.

Daha kaç kadını  kaybetmemiz gerek

Genç kızın eski erkek arkadaşı tarafından boğularak öldürüldüğü, ardından yakılarak üzerine beton döküldüğünün ortaya çıkması ise acı ve üzüntüyü katladı. Katile sosyal medyada öfke yağarken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, bu vahşi cinayet üzerinden İstanbul Sözleşmesi’ni hatırlattı.

 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VURGUSU

İYİ Parti Lideri Akşener twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Pınar Gültekin’in sahipsiz kalan çığlığıyla bir kez daha yandık. Bir kadının daha hayallerini çaldılar. Bir kadının daha yüreğine evlat acısı düşürdüler.  İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için daha kaç kadınımızı kaybetmemiz gerekiyor?” ifadelerini kullandı.

 

‘Katilleri tanıyoruz ve hesap soracağız’
Antalya Kadın Platformu şüpheli ölümü hakkındaki soruşturmada takipsizlik kararı verilen Rabia Naz ve Muğla Ula’da eski erkek arkadaşı tarafından hunharca katledilen Pınar Gültekin için eylem yapacak. Attalos Meydanı’nda saat 19.00’da Rabia Naz için, 20.00’de ise Pınar Gültekin için basın açıklaması yapacak olan platform üyeleri, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasını isteyen AKP iktidarını da protesto edecek. Antalya Kadın Platformu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul Sözleşmesi’ne ve 6284’e saldıranlar katil Cemal Metin Avcı gibi Pınar Gültekin’in katilidir. Susmuyoruz, korkmuyoruz, katilleri tanıyor ve hesap soruyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

‘Katilleri tanıyoruz  ve hesap soracağız’

 Rabia Naz Vatan, 12 Nisan 2018’de Giresun’un Eynesil ilçesindeki evlerinin önünde yaralı halde bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz’ın ölüm nedeni, Adli Tıp Kurumu raporunda “genel beden travmasına bağlı omur, pelvis ve ekstremite kemik kırıkları ve gelişen komplikasyonlar” olarak yer aldı ve vücudundaki yaralanmaların “çatıdan düşmeyle mümkün olduğu” ifade edildi.

 

AİLE: ARABAYLA ÇARPIP ATTILAR

Aile, kızlarına otomobil çarptığını, yaralı halde evin önüne bırakıldığını öne sürdü. Baba Şaban Vatan, kızının vefatının şaibeli olduğunu dile getirerek, şu iddiaları dile getirdi:

 

-“Kızımı evinin önünde ağır yaralı olarak bulduk ve akabinde kaybettik. Olayın şoku ve üzüntüsü sebebiyle intihar olarak düşündük ancak zamanla ortaya çıkan tutarsızlıklar kızımızın vefatının şaibeli olduğunu gösteriyor. Örneğin, çocuğumun sol ayağı kopar derecesine gelmiş. Atar damar kesilmiş. Konuyla ilgili tüm uzmanlar kan boşalması gereken bir durum olduğunu söylüyor ancak çocuğum boylu boyunca uzanıyor bir damla kan yok, ayak temizlenmiş pantolonunda kan var, ayakkabısında kan var ama yanında kan-man hiçbir şey yok. Ayrıca kızımızın okul çantası ilk etapta olay yerinde değildi sonrasında bir el çantayı getirip koydu.

 

-Otopsi raporuna göre de yüksekten engelsiz düşmeyi reddeden bulgular sunuyor, ellerinde sıyrıklar var ve sadece sol arka tarafında hasarlar mevcut. Kızım trafik kazası geçirmiş. Ama geçirdiği trafik kazası ölümü ile sonuçlanacak kaza değil. Çarpanlar evimin yanına bırakarak teras kattan atlayıp intihar etmiş gibi bir hava vermeye çalıştılar. Kızım evimin yanında kan kaybından öldü.”

 

Giresun’un Eynesil ilçesinde 2018’de şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın yaşamını yitirmesiyle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle