Hoşgeldiniz  

Cinayet sanığı Suriyeli çift için kırmızı bülten

Semih Köken | 22 Aralık 2015 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

(DHA) – ANTALYA’da orman ürünleri ticareti yapan 54 yaşındaki Enver Dündar’ı öldürüp, parmağındaki alyansına kadar alarak ortadan kaybolan Suriyeli Muhammet Aşur ile eşi Takrit Aşur’un yakalanması için kırmızı bülten çıkarıldı.

Bilecik, İnegöl ve Antalya’da orman ürünleri ticareti yapan Enver Dündar, geçen yıl Bursa’da tanıştığı enişte- kayınbirader Suriyeli 2 kişiye iş verdi. Bu 2 kişi daha sonra eşlerini de yanına alıp Dündar’ın ticaret yaptığı Antalya’ya taşındı. Dündar yanında çalıştırdığı Suriyeli 2 aileyi, Antalya’da oturduğu dairenin karşısındaki daireyi kiralayıp yerleştirdi.
ANTALYA'DA ORMAN URUNLERI TICARETI YAPAN ENVER DUNDAR'I (fOTODAKI) OLDURUP, PARMAGINDAKI ALYANSINA KADAR ALIP ORTADAN KAYBOLAN SURIYELI MUHAMMET ASUR ILE ESI TAKRIT ASUR'UN YAKALANMASI ICIN KIRMIZI BULTEN CIKARILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
Enver Dündar, Aralık 2014’te evinde boğazı kesilip defalarca bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Olaydan sonra Enver Dündar’ın iş verdiği Suriyeli çiftten Enes Neddef ile eşi Hana Neddef gözaltına alındı.

ÖMÜR BOYU HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Dündar’ın iş verdiği diğer Suriyeli çift Muhammet Aşur ile eşi Takrit Aşur ise bulunamadı. Kayıp çiftin, diğer Suriyeli çifte cinayeti işlediklerine dair mesaj attığı tespit edilince Enes Neddef ile eşi serbest bırakıldı. Olaydan sonra kaybolan Muhammet ve Takrit Aşur çifti hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Davanın bugün görülen ikinci duruşmasında mahkeme heyeti, yurt dışına kaçan Suriyeli çift hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi. Duruşma ertelendi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle