Hoşgeldiniz  

ÇANAKKALE TIR’I 7’DEN 70’E İLGİ GÖRDÜ‏

Semih Köken | 05 Şubat 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

ÇANAKKALE TIR’I 7’DEN 70’E İLGİ GÖRDÜ‏

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin içerisinde 4 bin savaş malzemesinin sergilendiği Çanakkale Gezici Müzesi TIR’ı Demreliler ile buluştu. Gezici müzeye akın eden Demreliler duygulu anlar yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Çanakkale Ruhunu hatırlatmak ve yaşatmak amacıyla yola çıkan ‘Çanakkale Gezici Müzesi TIR’ının son durağı  Demre ilçesi oldu. 7’den 70’e tüm vatandaşların ilgi gösterdiği Müze,  4 gün boyunca Demre Yeni Otopark Meydanı’nda ziyaretçi akınına uğradı. Çanakkale Savaşı’nda kullanılan top mermileri, el bombaları, havada çarpışan mermiler, mataralar, silahlar, üniformalar gibi savaş malzemelerinin yanı sıra, o günlerde kullanılan yemek kapları, çatal, bıçak ve bazı komutanlara ait şahsi eşyaların da yer aldığı sergide, vatandaşlar 100 yıl öncesine giderek duygu yüklü dakikalar yaşadı.
BU DESTANI YENİ NESİLLERE ANLATMALIYIZ
Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, Türk tarihine destan olarak kazınan Çanakkale Zaferi’ni 100. Yılı’nda vatandaşlara tekrar hatırlatmak istediklerini belirterek, “Gençlerimize bu destanın anlatılması gerekiyor. Ülkemizin ne zor şartlar altında kurulduğunu, yokların içinde savaşın kazanıldığını yeni nesillere çok iyi anlatmalıyız. Çanakkale TIR’ı da bunu göstermemiz ve anlatmamız için bir fırsat oldu” diye konuştu.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle