Hoşgeldiniz  

ÇAMYUVAYA YAPILAN 7 YILDIZLI GÜNÜBİRLİK ALAN 4 HAZİRAN DA AÇILIYOR..

Semih Köken | 31 Mayıs 2021 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset A- A+

ÇAMYUVAYA YAPILAN 7 YILDIZLI GÜNÜBİRLİK ALAN 4 HAZİRAN DA AÇILIYOR..

4 Haziranda Kemer Çamyuva  ve Manavgat  günü birlik  tesisleri hizmete giriyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizmin yoğun yapıldığı yerlerde, nitelikli ve verimli halk plajlarının oluşturulması için başlatılan proje kapsamında Bodrum, Çeşme ve Kadriye’nin ardından Kemer Çamyuva da Toplam 33 dönüm alana yapılan halk plajı 4 haziranda hizmete giriyor.
Şubat ayında temeli atılan günübirlik alanda son çalışmalar bitmek üzere , yaklaşık 2500 kişilik olan 20 Dönüm de yeşil alanın olacağı halk plajında, özellikle engelliler için rampa ve şarj üniteleri de yer alıyor. . Yöresel ürünlerin stantlarından basketbol sahası ve yürüyüş yollarından , restorandan büfelere kadar çok amaçlı olarak tasarlanan 7 yıldızlı Kemer Çamyuva  Günübirlik Halk Plajı’nın açılışı 4 haziran saat 15 :00 da yapılacak.

Aynı gün yani 4 Haziran  saat: 10:00 Manavgat Günibirlik alanı hizmete girecek…

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizmin yoğun yapıldığı yerlerde, nitelikli ve verimli halk plajlarının oluşturulması için başlatılan proje kapsamında Bodrum, Çeşme ve Kadriye’nin ardından Kemer’in Çamyuva Mahallesi’ne 5 yıldızlı halk plajı için çalışmalar bitti.

 

Çamyuva ya büyük hizmet

Turizm Bakanlığı’nın kuruluşu olan TURAŞ Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilecek halk plajı, Bodrum ve Kadriye’deki halk plajlarını yapan firma tarafından yapılırken . 20 bin metrekarelik yeşil alan ile birlikte toplam 33 dönüm alana yapılan Günübirlik Halk Plajı, yaklaşık iki bin beş yüz kişilik olurken çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmaları bitirildi.

7 YILDIZLI GÜNÜBİRLİK ALAN

Kemer bölgesinde halk plajlarının olmadığı her zaman dile getirilirken Kültür ve Turizm Bakanlığının yaptığı bu yatırım Kemer ve Çamyuva da büyük ses getirdi. Açılışa Kültür ve Turizm Bakanının katılması beklenirken aynı anda inşaatı başlatılan Manavgat Güni birlik alanında çalışmalar bitti ve aynı gün içinde açılacak.

Özellikle denize sıfır otellerin önünden denize giremeyen insanların rahatlıkla kullanacağı günübirlik alanlarda Şezlong, şemsiye, duş kabini, tuvalet, büfe ve dinlenme alanı gibi olanaklarla vatandaşlara nitelikli hizmeti, uygun fiyata sunacak halk plajında ayrıca yürüyüş ve koşu yolları, tartan pistler, çocuklar ve engelli çocuklar için oyun parkları, vitamin bar, 2500 kişiye hitap edecek restoran ve Yöresel ürün stantları bulunuyor. Basketbol, voleybol ve tenis gibi çok amaçlı sahalarının da bulunan halk plajında, özellikle engelliler için denize iniş rampaları, engelli araçların şarjı için şarj üniteleri de yer aldı.
Turizm Bakanlığı’nın kuruluşu olan TURAŞ Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilecek halk plajında çalışacak olan elemanların işe başladığı eğitim çalışmalarının da sona gelindi.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç ve çim görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

KEMEREDE GÜNİBİRLİK ALAN İSTENİYOR

Kemer Belediyesinin  kındıl çeşmede  yapmayı planladığı günübirlik alanı hala daha yapamaması Kemerlileri çileden  çıkartırken   Çamyuda yapılan tesisi örnek göstererek aynı şekilde yapılmasını  istiyoruz dediler.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle