Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den dijital takip

Semih Köken | 05 Şubat 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Büyükşehir’den dijital takip

Büyükşehir Belediyesi hizmet alanının genişlemesiyle birlikte vatandaştan gelen talep ve yapılan yatırımları yakından takip etmek için iş takip performans programını geliştirdi. Program sayesinde, Büyükşehir belediye tarafından gerçekleştirilen yatırımlar, rutin uygulamalar, vatandaşlardan gelen talepler yakından takip edilecek ve anlık olarak hangi süreçte olduğu tek tuş ile öğrenilebilecek.

Hizmeti muhtarların parmak ucuna götüren MUBİM sistemi ile Türkiye’ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi şimdi de tüm yatırımlar, belediyenin rutin çalışmaları ve vatandaşlardan gelen talep, istek ve şikayetleri anlık olarak takip etme imkanı sunan İş Takip Performans Programı’nı geliştirdi. İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı,  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın ortak çalışması ile hayata geçirilen İş Takip Performans Programı için hizmet içi eğitim verildi. Program hakkında bilgi veren İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, “Belediyemizin artan hizmet sınırları ile bütün Antalya’ya hizmet vermeye başladık. Kısa zamanda hizmet vermek için koordinasyon çok önemli. Bizde Başkan Menderes Türel’in talimatı üzerine ilgili birimlerle çalıştık. Geliştirdiğimiz program bize zamandan tasarruf ettirecek” dedi.
İŞİN SÜRECİ TEK TUŞ İLE ÖĞRENİLECEK
Personele detaylı bilgi verilen program sayesinde artık bütün işler tek tuş ile öğrenilebilecek. Bir işin başlamasından bitimine kadar bütün süreç programdan görülebilecek. İşin takibini yapan personel, internetten işin durumunu görebilecek. Gerekli görüldüğü zaman son durumu ile ilgilide fotoğraf ve bilgi yüklenebilecek. Programda, iş tamamlanmadığı sürece işlem açık görünecek, tamamlanınca sistem kapanacak. En kısa zamanda vatandaşa hizmet vermek için çalışan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki yatırımların ve taleplerin neler olduğunu ve hangi aşamada olduğunu sistem üzerinden takip edebilecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle