Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den afet yardımı

Semih Köken | 04 Şubat 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Büyükşehir’den afet yardımı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Demre’de meydana gelen hortum sonrası, vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Okul ve camilerin onarımını üstlenen Büyükşehir Belediyesi, 17 evin de tadilatını gerçekleştirecek.
ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYESI, DEMRE'DE MEYDANA GELEN HORTUM SONRASI, VATANDASLARIN YARALARINI SARMAYA DEVAM EDIYOR.(VELI SERTBAS)(FOTO:ANTALYA-DHA)
Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, 17 Ocak’ta Demre’de meydana gelen hortum sonrası, ev ve seraları zarar gören vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarının ara vermeden sürdüğünü açıkladı. Hortumun hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatıyla tüm ekipleri bölgeye seferber ettiklerini söyleyen Sertbaş, ilk etapta Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin sera ve evleri zarar gören vatandaşları tespit ettiğini belirtti.
3 GÜN BOYUNCA YEMEK DESTEĞİ
Demrelilere sıcak yemek ikramında bulunduklarını belirten Sertbaş, “Vatandaşlarımız hortum sonrası ev ve seralarındaki zararı giderebilmek için aile fertleri ve işçileriyle birlikte çalışırken yemek düşünmesin istedik. 3 gün boyunca yiyecek yardımı yaptık. Bunun yanında 300 paket gıda yardımımız da oldu” dedi. Hortumun ardından evi zarar gören vatandaşlar için yardım talebi oluşturduklarını kaydeden Sertbaş, “Zarar gören 17 ev tespit ettik. Bu evlerimizi onaracağız ve eşya yardımında bulunacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Aynı zamanda her ev için 1000 lira nakit yardımı gerçekleştirdik” dedi.
CAMİ VE OKULLAR DA ONARILIYOR
Büyükşehir Belediyesi olarak çatıları zarar gören cami ve okulların onarımını da üstlendiklerini belirten Sertbaş, “Hortumda 3 okul ve bir cami zarar gördü. Okullarımız eğitim veremeyecek, camimiz de ibadet edilemeyecek durumda. Onarım çalışmalarımız sürüyor. Eğitim – öğretim yılının ikinci yarısı başlamadan tadilatı bitirip, eskisinden daha sağlam hale getirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle