Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Belediyesi EXPO’yu Kundu’ya bağlıyor

Semih Köken | 22 Şubat 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Büyükşehir Belediyesi EXPO’yu Kundu’ya bağlıyor

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, EXPO 2016 Fuar alanını Kundu turizm bölgesine bağlayacak 11 kilometrelik yeni bir yol açacak.

 

Büyükşehir Belediyesi turizm kenti Antalya’ya alternatif yollar ve yeni güzergahlar kazandırmaya devam ediyor. G- 20 Zirvesi öncesi Antalya’nın iki turizm cenneti Kundu ve Belek’i 6.5 kilometrelik yeni bir yolla birbirine bağlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Kundu- EXP0 2016 arasında yeni bir yol daha açıyor. Türkiye tarihinin en büyük organizasyonu olan EXPO 2016’yı, Kundu ve Belek turizm bölgelerine bağlayacak. 11 kilometre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki yolda çalışmalar başladı.

KUNDU’YA ULAŞIM KISALACAK

Yeni yol çalışması, Aksu Çayı kenarından devam eden Devlet Su İşleri (DSİ) seti üzerine yapılıyor. Proje tamamlandığında EXPO 2016 alanından Kundu ve Belek’teki otellere ulaşım kısa yoldan sağlanacak. Daha önce Kundu’dan EXPO alanına geçmek isteyenler, Havalimanı- Kardeş Kentler Caddesi’ni kullanarak 27 kilometre kat ederken, EXPO-Kundu yolu açıldığında mesafe 11 kilometreye düşecek.

ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYESI, EXPO 2016 FUAR ALANINI KUNDU TURIZM BOLGESINE BAGLAYACAK 11 KILOMETRELIK YENI BIR YOL ACACAK.(FOTO:ANTALYA-DHA)
İKİ KÖPRÜ YAPACAK

Büyükşehir Belediyesi ve DSİ, çalışmalar kapsamında Aksu Çayı üzerine 46 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde 2 adet köprü yapılacak. Tehnelli Köprüsü DSİ tarafından, Soğucaksu Köprüsü de Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek. İki köprü de EXPO 2016 Uluslararası Fuar Organizasyonu’na yetiştirilecek.DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle