Hoşgeldiniz  

Bosna Hersek’e öğrenci yurdu

Semih Köken | 10 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Bosna Hersek’e öğrenci yurdu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, kardeş şehri Mostar’a öğrenci yurdu yapacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Bosna Hersek’in Mostar’a yapılacak ilk öğrenci yurdunun temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılacağı törenle atılacak. Berlin’de düzenlenen ITB Fuarı’nın ardından Bosna Hersek’e geçen Başkan Türel, ecdat yadigarı topraklara hizmet etme şansı buldukları için büyük bir mutluluk ve gurur yaşadıklarını söyledi. Kendileri için, yapılan hizmetin maddi değerinden çok manevi değerinin önemli olduğunu anlatan Türel “Bosna Hersek, Türkiye’nin kardeş ülkesidir. Mostar da Antalya ile kardeş şehir. Yapılacak öğrenci yurdunun kardeş şehrimizin ilk öğrenci yurdu olması mutluluğumuzu katlıyor” dedi.

 

MİLLİYETÇİLİK LAFLA OLMAZ

Ak Parti iktidarı ile Orta Asya’dan Balkanlara ecdat yadigarı topraklarla, dindaşlarımızla soydaşlarımızla yeniden gönül köprüleri kurulduğunu anlatan Türel, gönül bağını gelecek nesillere aktaracak, kardeşlik ilişkilerini pekiştirecek bir hizmetin temellerini atacaklarını kaydetti. Milliyetçiliğin lafla olmayacağını, kardeşlerinizin yanında olmakla, ecdat yadigarı topraklara hizmet etmekle olacağını dile getiren Başkan Menderes Türel, temelleri atılan öğrenci yurdunda yetişecek üniversite öğrencilerinin hem Bosna Hersek’e hizmet edeceğini hem de Türkiye’nin gönüllü elçileri olacağını söyledi.

Bosna Hersek’de temaslarda bulunacak olan Başkan Menderes Türel, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç ile bir araya gelecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle