Hoşgeldiniz  

Belediye başkanlarının adını kullandı Antalyalı dövizciyi dolandırdı

Semih Köken | 26 Ocak 2016 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Belediye başkanlarının adını kullandı Antalyalı dövizciyi dolandırdı

ANTALYA’da döviz bürosu işleten Murat Cem Turan (55), dikkat çekici bir dolandırıcılık yönteminin kurbanı oldu. Kendisini belediye başkanı olarak tanıtan dolandırıcıya 40 bin lira kaptıran Turan, aynı dolandırıcı tarafından ikinci kez dolandırılmak istenince eşine filmlerde rastlanacak bir plan yapıp dolandırıcıyı yakaladı ve polise teslim etti.

‘VEKİLLER YANIMDA’
Başından geçenleri Hürriyet muhabirine anlatan Turan, bir hafta önce kendisini Kepez Belediye Başkanı AK Partili Hakan Tütüncü olarak tanıtan
dolandırıcının döviz bürosunun Kepez şubesini aradığını belirterek, “Telefondaki şahıs şube yöneticime yanında AK Parti milletvekillerinin bulunduğunu, bir ödeme için kendisinin 40 bin liralık dövize ihtiyacı olduğunu söylemiş. Şube yöneticimde konuşmanın hemen ardından 9 bin 500 Euro, 3 bin 500 doları hazırlayıp zarf içine yerleştirmiş ve şube görevlimizle belediye binasına göndermiş” diye konuştu.

‘MÜFETTİŞ VAR YUKARI ÇIKMA’
Parayı Kepez Belediyesi’ne götüren şube elemanının belediye başkanı sandıkları şahısla sürekli cep telefonuyla görüştüğünü anlatan Turan, “Telefondaki şahıs, görevlimize, ‘Ben seni camdan görüyorum. Belediyede müfettişler var. O yüzden şimdi yukarı çıkma. Karşında duran beyaz araba kızımın. Oraya git ve sileceğe parayı bırak. Sonra da yanıma gel’ demiş. Arkadaşımız önce itiraz etmiş ancak başkan olduğunu düşündüğü kişiden korkup parayı arabanın üstüne bırakmış. Dolandırıldığını ise makama gidince anlamış” dedi.

‘İKİNCİ KEZ ARADI’
Özel kalem çalışanlarına, “Başkan beni bekliyor. Bana ödeme yapacak” diyen görevlinin “Başkan bugün hiç makama gelmedi” sözleriyle şaşkına döndüğünü anlatan Turan, şöyle dedi: “Görevlimiz bizi aradı ve dolandırıldığını söyledi. Biz de hemen polise giderek suç duyurusunda bulunduk. Ancak yapılan tüm incelemelere rağmen şahsın izine rastlayamadık. Ta ki aynı dolandırıcı bir hafta sonra ikinci şubemizi Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal ismiyle arayana kadar.”
‘İNANMIŞ GİBİ YAPTIM’
Dolandırıcının kendilerini ikinci kez araması sonrası hemen plan yaptıklarını vurgulayan Turan, şöyle devam etti: “Dolandırıcı, Ümit Uysal’ın ismiyle benden 11 bin 500 euro istedi. Bende hemen kabul edip ve 3 arabayla yola çıktık. Telefondaki şahıs aynı yöntemle parayı yol kenarındaki bir arabanın üzerine bırakmamı istedi. İnandırıcı olsun diye itiraz ettim. Sonra ikna olmuş gibi içinde gazete kâğıdı olan zarfı arabanın üzerine bıraktım. Şahıs belediye önüne gitmemi ve telefonu güvenlik görevlisine vermemi istedi. Ben de söyleneni yaptım. Dolandırıcı güvenliği de kandırmış olacak ki bana ‘Buyurun sizi başkan beyin yanına götüreceğim’ dedi. Yukarı çıktığımız esnada parayı almaya gelen şahsı belediyenin dört bir yanına dağılmış olan şube çalışanlarımız kıskıvrak yakalamış. Şu anda emniyette ifade veriyoruz. Bu olay herkese ders olmalı.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle