Hoşgeldiniz  

Baykal, Adrasan’da vatandaşlarla sohbet etti

Semih Köken | 29 Ağustos 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Baykal, Adrasan’da vatandaşlarla sohbet etti

 CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kumluca İlçesinde ziyaretlerde bulundu.

Deniz Baykal’ı ilçeye gelişinde, CHP İlçe Başkanı Kemal Bilal Öner ve partililer karşıladı. Bir mobilya mağazasını ziyaret eden Baykal, sonrasında Adrasan’da mahalle kahvesinde toplanan vatandaşlarla sohbet etti.

Ülkemizde son günlerde çıkan KHK’lerin, eskilerin değiştirilmesi için çıkarıldığını belirten Baykal, hükümetin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bazı şirket ve firmalara kayyum atadığını belirterek, “Bu kayyumlar 80 bin TL maaşla çalıştı. Bu yolla çok sayıda şirket ve firma yok oldu” dedi.

Ya kendisinin ya da yakınlarının çocuklarının bir işe yerleştirilebilmesi için vatandaşın hükümetin yanlışlarına ses çıkaramadığını belirten Deniz Baykal, “16 Nisan’da hükümet yüzde 60 sonuç bekliyordu. Ama sağduyulu vatandaşlarımızın verdiği sağlıklı kararlar yüzünden hayal kırıklığına uğramıştır. Devlet demek iradesini tek kişiye teslim etmek değildir. Her devletin bir anayasası vardır. Devlette işler hukuka bağlı olarak yürürse o zaman adalet olur. İşler liyakat sahibi olana verilir. Dünyada anayasası olmayan tek devlet İngiltere’dir. Ama milletimizin köklü bir anayasa geçmişi vardır. Bu millet kanunlara, yasalara göre yönetilmeye alışmıştır.

Yargıçları, hâkimleri ben kendim tayin ederim dedi. Peki seni kim denetleyecek. Onu da ben tayin ederim dedi. Böyle anayasa, böyle hukuk olur mu?” dedi.

Adrasan’ın referandumda yüzde 64 ‘hayır’ oyu ile hükümete en güzel cevabı verdiğini aktaran Baykal, “Şimdi onu bir telaş aldı. Daha seçime 2 yıl var. Ağzından 2019’u düşürmüyor. Artık milletle inatlaşılmayacağını gördü. Neymiş de metal yorgunluğu varmış. Hepsi hikâye, telaş başladı. Her çıkışın bir inişi vardır. Artık çöküş başladı. Telaş ondandır. Bu insanlar, bu ülkenin Mursi’nin Mısırına, Esad’ın Suriyesine, Saddam’ın Irakına doğru gittiğini görüyor. Artık dur demenin zamanıdır. Sevgili vatandaşlarım sabredin, az kaldı. Siz kararınızdan vazgeçmeyin. Bu ateşin kıvılcımı neden Adrasan’dan başlamasın. Bu ülkenin kurtuluş kıvılcımı nasıl Samsun’dan başlamışsa, Şimdi de Adrasan’dan, Antalya’dan başlayabilir” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
DHA-Bölge – Türkiye-Antalya / Kumluca – KUMLUCA
Foto 1 indir

CHP ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, KUMLUCA ILCESINDE ZIYARETLERDE BULUNDU.(FOTO:KUMLUCA-DHA)
indir

Foto 2 indir

CHP ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, KUMLUCA ILCESINDE ZIYARETLERDE BULUNDU.(FOTO:KUMLUCA-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle