Hoşgeldiniz  

Başkan Türel, hacı adaylarını uğurladı

Semih Köken | 25 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Başkan Türel, hacı adaylarını uğurladı

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hacı kafilesini yolcu etti. Çocukluğunda yaşadığı aynı heyecanı hissettiğini söyleyen Başkan Türel, hacı adayları ile tek tek selamlaştı, el öptü ve hayırlı yolculuk diledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile hacca gidecek 1220 hacı adayı için Antalya Havalimanı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, İl Müftüsü Osman Artan, hacı adayları ve aileleri katıldı. Başkan Menderes Türel, törende yaptığı konuşmada, “Çocukluğumuzun en güzel hatıraları arasında, hacca giden büyüklerimizi uğurlamak ve döndüklerinde de karşılama ziyaretlerine gitmek yer alırdı. Hacılarımızın ellerini büyük bir inanç ve saygıyla öper ve biraz zemzem suyu içmeye can atardık. Bugün de Belediye Başkanı olarak sizleri uğurlarken, çocukluğumdaki aynı heyecanı duyuyorum” diye konuştu.

KUTSAL TOPRAKLARA KUTLU YOLCULUK

Uğurlama töreninde hacı adaylarına tek tek hayırlı yolculuk dileyen Başkan Türel, bu yıl Antalya’dan 1220 vatandaşın hac farizasını yerine getirdiğini belirterek, “Ne mutlu ki, annelerimiz ve bacılarımız da erkekler kadar, hatta daha fazla sayıda gidiyor. Allah’ın izniyle, Peygamber efendimizin doğup büyüdüğü mübarek topraklara, kıblemize, Kabe’mize, kutlu bir yolculuk yapacaksınız. O mübarek havayı teneffüs edeceksiniz, en güzel namazları kılacaksınız” dedi.

ALLAH DUALARINIZI KABUL ETSİN

Türkiye’nin, 15 Temmuz gibi ağır darbeler ve ihanetler yaşadığını belirten Başkan Türel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok şükür devletimiz ve milletimiz bütün bu musibetlerin üstesinden geliyor. Bu kadar badirenin atlatılması ancak sizlerin duasıyla mümkün olacak. Yedi düvele karşı, hainlere ve tanklara karşı en büyük gücümüz iman dolu kalplerin duasıdır. İnşallah bugüne kadar yaptığınız gibi, mübarek topraklarda ve Kabe’de de dualarınızla vatanımıza, milletimize şefaat edeceksiniz, kol kanat gereceksiniz. Allah bu mübarek yolculuğunuzu hayır etsin, dualarınızı kabul etsin.`

İl Müftüsü Osman Artan da konuşmasında hacı adaylarından Türkiye için bol bol dua istedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Duygu dolu anların yaşandığı uğurlama töreninde Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, tarafından hacı adayları için özel olarak hazırlanan tespih, eşarp, seccade, takke ve havludan oluşan çeşitli hediyeler verildi. Başkan Türel, hacı adaylarının ellerini öpüp hayırlı yolculuklar diledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle