Hoşgeldiniz  

Başkan Türel, Antalya’yı anlattı

Semih Köken | 11 Kasım 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Başkan Türel, Antalya’yı anlattı

ALMAN basınıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın turizmde en zor yılını geride bıraktığını belirterek, “Kazandığımız tecrübeyle 2017 sezonuna daha iyi hazırlanıyoruz” dedi.

Öger Tur’un katalog tanıtımına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, burada Alman turizm medyasıyla bir araya geldi. Antalya tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Almanya medyası, tur operatörleri ve kanaat önderleriyle başlattıkları işbirliğinin güçlenerek devam ettiğini belirten Türel, “Hiçbir zaman Antalya’ya inancımı, güvenimi kaybetmedim, hep en iyisi için gayret ettim” dedi.

GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ

Tanıtım faaliyetleri ve gayretleri neticesinde Antalya’nın bu yıl Almanya’dan 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını, toplamda Türkiye’ye gelen Alman vatandaşı ziyaretçi sayısının 4 milyona yaklaştığını aktaran Başkan Türel, “Tüm algı operasyonuna, dezenformasyona ve tüm yanlış bilgilendirme kampanyalarına rağmen Alman dostlarımızla aramıza kimse girememiş. Birileri içerden, birileri de dışarıdan çalıştı fakat Antalya, en zor senesini geride bırakırken, geleceğe güvenle bakmaya devam ediyor” diye konuştu.

Antalya’nın hem dış pazarda hem iç pazarda yeni tecrübeler kazandığını anlatan Türel, “Bu kazandığımız tecrübeyle 2017 sezonuna daha iyi hazırlanıyoruz. Rusya ile charter seferlerine Eylül ayında başlandı ve şu kısa sürede 500 binden fazla Rus misafirimiz oldu. Öyle görünüyor ki, gelecek sene çok daha güzel bir çıkış gerçekleştireceğiz” dedi.

TURİZM BARIŞA KATKI SAĞLIYOR

Turizmin sadece ekonomik bir mesele olmadığını, turizmin ülkeler arasında siyasi, sosyal ve kültürel bağlar açısından da önemli olduğunu vurgulayan Başkan Menderes Türel, şunları kaydetti:

“Turist bir ekonomiden ibaret değil. Sosyal ilişkilerin gelişmesi arkadaşlığın gelişmesi ve hoşgörünün ve demokrasinin güçlenmesi açısından en önemli faktördür. Antalya’da bir bakmışsınız yüzme havuzunun içinde gerilim yaşayan iki ülke insanının barış içinde kulaç attığını görürsünüz. Bakarsanız bir İsrailli ile Filistinli su topu oynuyor. Bu barış faktörü ve sosyal gelişmeyi gösteriyor. Buna benzer manzaraları Antalya’da sıkça görüyoruz.”

ANTALYA RAKİPSİZ

Yabancı misafirlerin ortaya koyduğu memnuniyet anketlerine göre Antalya’nın rekabet ettiği ülkeler ve şehirlerle kıyasladığında rakipsiz olduğunu altını çizen Menderes Türel, “Gerçekten buraya gelen çok memnun şekilde memleketine dönüyor. Antalya’nın rakipsiz olmasının en önemli nedeni fiyat, kalite ve uyum. Bizim Antalya’da sunduğumuz fiyatlarla bu kaliteyi başka ülkeler hiçbir şekilde ortaya koyamıyor” dedi.

TANITIM FAALİYETLERİ GENİŞLİYOR

Başkan Türel, kendi önderliğinde başlatılan turizm sektörünün önde gelen isimleri, dernekleri, sivil toplum örgütleriyle birlikte yürütülen tanıtım faaliyetlerinin çok önemli faydalarını gördüklerini belirterek, bu çalışmayı sürdürülebilir hale getireceklerini söyledi. 5 ülke ile başlayan bu faaliyetleri 10 ülkeye genişleteceklerini anlatan Türel, tanıtımla birlikte ürün çeşitliliğini sağlayacak vizyon projeleri de Antalya’ya kazandıracaklarını kaydetti. (DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle