Hoşgeldiniz  

Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı

SEMİH KÖKEN | 16 Ocak 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Başkan Türel AGC Üyelerini Ağırladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, üyesi olduğu Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin 33. kuruluş yıl dönümü nedeniyle organize edilen ‘Geleneksel Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği’ne ev sahipliği yaptı. Başkan Türel, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda faaliyete geçen EKDAĞ A.Ş Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen ‘Geleneksel Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği’ 33. yılını kutlayan Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyelerini bir araya getirdi.  ‘Dayanışma ve kaynaşma’ yemeğine AGC’nin hayatta olan kurucu üyeleri, Abdulkadir Kalender, Kenan Değer, Erdoğan Kahya, Ahmet Dökdök, Cevat Alp’in yanı sıra Basın Enformasyon İl Müdürü Esen Diler ile çok sayıda gazeteci yer aldı. Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği’ hayatta olmayan AGC üyeleri için okutulan mevlidi şerif ile başladı.
BİRLİKTE AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL YOK
Babası Suphi Neşet Türel’in de kurucuları arasında yer alan cemiyet üyesi Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, konuşmasına geçmişte vefat eden meslektaşlarını ve kurucularını mevlidi şerif ile anmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirerek başladı. Başkan Türel, “ Ülkemizin içinden geçtiği bugünlerde en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ömer Halis Demirlerin, Fethi Sekinlerin ve bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Hepsini minnetle yad ediyor, Allahtan rahmet diliyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına, 15 Temmuz şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyoruz, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bugünlerde işte bu buluşmalar bu devletin bu milletin geleceğine daha emin adımlarla bakmamıza neden oluyor. Bu ülkenin milli menfaatleri söz konusu olduğunda hepimiz birlikte hareket etmek zorundayız. Birbirimizin görüşlerine saygı duymak zorundayız. Bunu başardığımızda aşamayacağımız engel yoktur. Tarihte bunun Çanakkale destanından tutun 15 Temmuz’a kadar birçok örnekleri var. Malazgirt’te başlayan bu destan her geçen gün Suriye’de Irak’ta Doğu ‘da Güney Doğu’da askerimiz ve polisimizle yazılmaya devam ediyor” diye konuştu.
AGC EMİN ADIMLARLA GELECEĞE İLERLİYOR
Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Geleneksel Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği’ni artık geleneksel hale getirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Menderes Türel, “Bu buluşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çok uzun zamandır göremediğimiz dostlarımızı arkadaşlarımızı burada görüyorum. Bu vesilelerle bir araya gelebiliyorsak o zaman şunu da ifade etmek gerekiyor ki Antalya Gazeteciler Cemiyetimiz doğru ve emin adımlarla geleceğe ilerliyor. Aranızdan çıkmış bir meslektaşınız olarak şunu diyebilirim; bizler her zaman kendi meslektaşlarımızın sorunlarını önceliklerimiz arasında bulunduruyoruz. Bugün hem yeni binamızı hem size tanıtmak hem de bu buluşmaya ev sahipliği yapmak için cemiyet başkanımız adresi Antalya Büyükşehir Belediyemizin yeni hizmet binası olarak belirledi. Bende çok memnun oldum. Bu kapıdan içeri giren her vatandaşın işte benim belediyem diyerek iftihar edebileceği bir hizmet binasına seneler sonra sahip olduk. Bu makamlar hiçbirimize kayım değil. Bizler de geleceğiz ve geçeceğiz ama bu hizmetler kalıcı olacak. Ve buralara gelecek görev yapacak arkadaşlarımız hangi siyasi partiden olursa olsun Antalya’mıza güzel hizmetler yapmak için çok daha güzel imkanlarla burada hizmet edebilme şansını bulacaklar” diye konuştu.
KÜMES PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ OLMUŞ
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurulduğu günden beri baraka ve konteynerlerin içerisinde hizmet vermeye çalıştığını belirten Başkan Türel, bir hatırasını da paylaştı.
“İlkokul 5. Sınıfta Işıklardaki Kapalı Spor Salonu’nun arkasında bulunan civciv kümesine sınıf gezisi yaptık. Aradan seneler geçti bir daha oralara yolumuz düşmedi. 2004 yılında belediye başkanı seçildim, hizmet birimlerimizi geziyorum, aklıma nereden geldiyse, buralarda bir kümes vardı. İlkokulda gezmiş görmüştüm. Duruyor mu? Acaba diye merak ettim. Baktım bina yerinde duruyor. Biraz yaklaşınca kapısında ‘Protokol müdürlüğü’ yazıyordu. Benim ilkokulda kümes olarak ziyaret ettiğim bina seneler sonra Antalya’da protokol müdürlüğü hizmet binası olmuştu. Orada yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz ağırlanmak zorunda kalındı. Ama bugün burası Antalya’mıza yakışan bir hizmet binası oldu” dedi.
MUTLULUK DUYUYORUM
Başkan Türel sözlerini şöyle sürdürdü: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü ve Cemiyetimizin 33. Yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Kurucularımıza Allahtan rahmet diliyorum. Rahmetli babam da onların arasındaydı. Geçen hafta Antalyaspor’a muhteşem tesisleri açıyor iken orada da kurucu ikinci başkan babam ve arkadaşlarının atmış olduğu temellerin bugün de burada gazeteciler cemiyetinde çok kıymetli büyüğümüz Nuri Dağ Tekin ve arkadaşlarının atmış olduğu temellerin çok güzel meyvelerini vermesini görüyor olmaktan da büyük memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.
TÜREL VARSA BİZ DAHA GÜÇLÜYÜZ
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’de geçen sene ilki düzenlenen ‘Geleneksel Dayanışma ve Kaynaşma’ yemeğinin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile geleneksel hale getirilmesi için konuştuklarını hatırlatarak, “Başkanımız bugünkü buluşmaya ev sahipliği yaparak birlikteliğimize vesile oldu. Antalya Gazeteciler Cemiyeti gün geçtikçe büyüyor, bu cemiyeti kurmuş olan ve şu an aramızda bulunan kurucularımıza şükranlarımı arz ediyorum, aramızdan ayrılan üyelerimize ve kurucularımıza Allahtan rahmet diliyor ve saygıyla anıyoruz. Devraldığımız bayrağın emanetin emin ellerde olduğunu kurucularımıza belirtmek istiyorum. 2017’de odakladığımız konulardan bir tanesi evi olmayan üyelerimizin ev sahibi olması. Başkanımız Menderes Türel’de bizim için bir fırsattır, önemli bir görevin başında. Kendisi bu makamda iken başaramaz isek hiçbir zaman başaramayız. Bu konuda yönetim olarak bir çalışma yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile bu müjdeyi meslektaşlarımıza vermek hayalindeyiz. Menderes Türel’e nice beş yıllar dileriz, çünkü o oldukça biz daha güçlüyüz. Tarafta olmuş oluyoruz ama biz tarafız. Sonuçta bir üyemiz belediye başkanı. Onun siyaseti ile değil belediye başkanlığıyla ilgileniyoruz. Diğer üyelerimizin de başka makamlarda meclis üyesi olsun, belediye başkanı olsun milletvekili olsun sonuna kadar da desteği oluruz. Çünkü bizim sorunlarımız siyaset kurumları çözüyor” diye konuştu.
TOPLU FOTOĞRAF
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni Başkan Türel’e geçen yıl 32. Kuruluş Yıldönümünde çekilen fotoğrafı hediye etti. Başkan Menderes Türel, daha sonra  basın mensuplarına belediyenin yeni hizmet binasını gezdirdi. Meclis Salonu, Başkanlık makamını gezdiren Başkan Türel, meclis salonu ile ilgili gazetecileri bilgilendirdi. Başkan Türel ve Gazeteciler daha sonra toplu fotoğraf çektirerek anı ölümsüzleştirdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle