Hoşgeldiniz  

Başkan Günaydın: Isparta kalıcı projeye kavuşacak

Semih Köken | 30 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Başkan Günaydın: Isparta kalıcı projeye kavuşacak

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Çünür Mahallesi’ne yapımı planlanan Yeni Otogar Projesi’ne ilişkin, “Buraya 20 milyon lira ödeme yapıldı. Üzerine de 60 milyon liralık yatırım yapacağım. Isparta kalıcı projeye kavuşacak” dedi.
ISPARTA BELEDIYESI'NIN YAKLASIK 1 YILDIR UGRAS VERDIGI CUNUR MAHALLESI'NDE YAPIMI PLANLANAN YENI OTOGAR PROJESI'NDE SONA GELINDI.(FOTO:ISPARTA-DHA)
Isparta Belediyesi’nin yaklaşık 1 yıldır uğraş verdiği Çünür Mahallesi’nde yapımı planlanan Yeni Otogar Projesi’nde sona gelindi. 200 dönümlük alanda 75 dönüm oturum alanına sahip olacak ve içerisinde 1350 araçlık otoparkı, gül bahçeleri ve alışveriş merkezlerinin de yer alacağı otogar alanında arsa alım işlemlerinin yüzde 95’lik kısmı tamamlandı.

‘130 LİRADAN SATIN ALDIK’

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, encümen toplantısında konuya ilişkin değerlendirme yaptı. Projenin netleştiğini söyleyen Başkan Günaydın, “Alanın yüzde 95’i tapularıyla belediyeye geçti. Bir zaman araştırıldığında burası en fazla 75 lira üzerinden karar kılındı. 3 yıl önce de burada en fazla 20 liradan satış olduğu ortaya çıkmıştı. Vatandaşların mağdur olmayıp, seve seve gönül rahatlığıyla vermesi açısından 75’i direkt görülmemiş bir şekilde, ‘Çünürlü hemşerilerimizin burada gözü kalmasın, rahatlıkla koşa koşa gelsin’ diye 130 liradan satın aldık. Burada çok sayıda vatandaşımız da koşa koşa geldi ve verdi. Sosyal donatı alanı olarak da müteahhitlerden aldığımız yerler oldu. Şu anda çok cüzi, birkaç parça yerimiz kaldı. Bugün bu arkadaşlarımız bunları vermekte biraz gecikti. Buraya 20 milyon lira ödeme yapıldı. Üzerine de 60 milyon liralık yatırım yapacağım. Isparta’nın hatta ülke boyutunda güzelleşmiş dev bir projeyi hayata geçirmiş olacağız. Burayı yapacağız. Isparta kalıcı projeye kavuşacak” diye konuştu.

‘KALAN YERLERİ 64 LİRADAN ALACAĞIZ’

Kalan alanlarla ilgili değerinin iki misli verildiği halde müracaat olmadığını aktaran Başkan Günaydın, şöyle dedi:

“Isparta Belediyesi encümeni şerh kararı almıştır. Daha önce de encümence burada 64 liralık bir rakam çıkmıştı. Kalan yerler için mahkemeye gittiğimiz zaman yüzde 95’i alınan bir yerde yüzde 5’inin kararını yüce mahkeme kısa sürede vereceğine eminiz. Korkarım kalan yerleri 64 liradan alacağız. Ben 64 liradan almak istemiyorum, 130 liradan aldım. Bunu da 130 liradan almak istiyorum. Vatandaşımıza bir süre daha zaman verelim istedik, uzun zaman verdik ama neticeye ulaşmadı. Bunu 64 liradan satın alacağız. Çünürlü hemşerilerim değerini vermedim diye bir şey yok. 2 misline yakın bir değer vermişiz. Yapacak bir şeyim yok. Hukukçularımızla da görüşeceğiz, birkaç gün içerisinde gelip de bunu geri alabilir miyiz anlamında. Böyle bir fırsat varsa da bunu yapalım, onları da alalım ve biz de ihalemize çıkalım. Değilse bir yandan 18 uygulaması yaparak, diğer yandan da 64 liradan satın alacağız. Artık günah bizden gitmiş oluyor. Değerli ve sevdiğim Çünür halkımıza bunu duyurmak istiyorum. Yeni bir Çünür’ün yanına yeni bir tane daha yıldız doğuyor. Çünür halkımızın komple buna değer vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu güzellik, şans Çünür Mahallemize düştü. Bu projenin bir saat bile gecikmesini istemiyorum. Bu proje gerçekleşecektir, Isparta halkımıza hayırlı olsun diyorum.”DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle