Hoşgeldiniz  

Başkan Gül’den turizmcilere mektup

Semih Köken | 27 Nisan 2018 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Başkan Gül’den turizmcilere mektup

 

Kemer Belediyesi ekipleri, turizm sezonunun açılışı nedeniyle ilçedeki otelleri ziyaret ederek turizmcilere Başkan Mustafa Gül’ün mektubunu iletti.

Kemer Belediyesi ekipleri, turizm sezonunun açılışı nedeniyle ilçedeki otel ve tatil köylerini ziyaret ederek turizmcilere  Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün mektubunu ilettiler ve yeni sezonda başarılar dilediler.

Başkanı Mustafa Gül turizmcilere mektubunda şu mesajları verdi;

“Sevgili Turizmci Dostum;

Öncelikle Kemer’imizin ana sektörü olan turizme katkılarınızdan dolayı yürekten teşekkür ediyorum.

Kemer Belediyesi ve Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı olarak ilçemizi dünya çapında tanıtmak ve turizmimizi her yıl bir adım daha ileriye götürmek için şahsım ve ekibim canla başla çalışmaktadır. 2016 yılında yaşanan krizden sonra siz turizmcilerimizle birlikte yaptığımız çalışmalar ve girişimlerle 2017’de yaralarımızı sararak turizmimizi yeniden eski günlerine kavuşturmak için önemli bir yol aldığımıza inanmaktayım.

Bu kapsamda yurtiçinde 2, yurtdışında 14 olmak üzere toplamda 16 turizm fuarına katılarak Kemer’imizin tarihi ve turistik zenginliği, doğal güzellikleri ve Kemerlilerin konukseverliği anlattık.

Bu fuarlarda yaptığımız tanıtımlar tur operatörleri ve turizm çevreleri tarafından da takdirle karşılanmıştır. Rusya Federasyonu, Baltık ülkeleri, Avrupa ülkelerinde katıldığımız fuarlarda Kemer’e rezervasyonların en az 2 kat arttığını görmek 2018 yılının turizmde yeni bir rekor yılı olacağına dair umutlarımıza artırmıştır.

Sadece fuarlara katılmakla kalmayıp il il gezerek yerli turizm çalışması yaptık. Kemer’e en çok turist gönderen ve turist gönderme potansiyeli yüksek olan büyükşehirlere tanıtım ziyaretleri gerçekleştirdik.  Bu şehirlerdeki tüm seyahat acenteleri ziyaret ederek Kemer’imizi tanıttık ve yerli turistleri ilçemize davet ettik. Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız faaliyetler ve siz turizmcilerin emekleri sayesinde yerli turist sayısında önemli artış sağladık ve bu artış grafiğinin daha da yükseleceğine inancımız tamdır.

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yaptığımız bu çalışmalar turizm çevrelerinde yoğun ilgi görmüş ve medyada geniş şekilde yer almıştır. Siz turizmcilerin çok değerli destekleriyle Kemer Belediyesi ve KETAV olarak yaptığımız tanıtım ve turizmi geliştirme faaliyetlerimiz bundan sonra da aralıksız devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni turizm sezonumuzun ilçemize, ülkemize, hemşerilerimize ve milletimize hayırlı olmasını dilerken, siz turizmcilere fedakârca yaptığınız çalışmalar ve harcadığınız emekler için çok teşekkür ediyorum.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle