Hoşgeldiniz  

Barış için 1 günlük iş bıraktılar

Semih Köken | 29 Aralık 2015 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

(DHA) – ANTALYA’da Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Doğu ve Güneydoğu’daki sokağa çıkma yasakları ile şiddet olaylarını protesto için bugün 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı.

DİSK, KESK ve TMMOB üyeleri iş bırakma eylemi nedeniyle Kalekapısı Meydanı Attalos Heykeli önünde basın açıklaması yaptı. Grup üyeleri açıklama öncesinde pankartlar açarak hükümet aleyhine slogan attı. Grup adına basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar, şunları söyledi:

“Kürt illeri kuşatma altında. AKP hükümeti bu kuşatmayı hemen kaldırmalı. Sokağa çıkma yasaklarına son verilmeli. Operasyonlar durmalı. Kürt halkının can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. PKK, buna paralel silahları susturmalı, şehir savaşını durdurmalıdır. Kürt sorununun demokratik çözümü için parlamento içindeki ve dışındaki tüm güçlerin katıldığı açık bir süreç başlatılmalıdır. Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere de sesleniyoruz. Bu topraklarda kimsenin ölmesini istemiyoruz.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle