Hoşgeldiniz  

Balkon çöktü: 2 yaralı

Semih Köken | 27 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Balkon çöktü: 2 yaralı

ANTALYA’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılması planlanan bir gecekondunun balkonu çöktü. Beton blokla duvar arasında sıkışan ev sahibi ile komşusu yaralandı.

Olay, bugün saat 14.00 sıralarında Kepez İlçesi Santral Mahallesi 5205’inci Sokak’ta 62 yaşındaki Osman Nuri Kara’ya ait gecekonduda meydana geldi. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılması planlanan gecekonduyu ev sahibi bir süre önce boşalttı. 2 katlı evin balkon kısmını komşusu 45 yaşındaki Mehmet Emin Aksu ile birlikte kırmaya çalışan Osman Nuri Kaya, önce balkonun demir korkuluklarını söktü. Aksu ve Kaya, daha sonra balkonun betonlarını hilti ile kırmaya başladı. Bu sırada balkon birden ortadan kırılarak alt kat balkonuna düştü. Osman Nuri Kara ile komşusu Mehmet Emin Aksu, kırılan beton ile alt katın duvarı arasında sıkıştı.

Olay yerine çağrılan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye kurtarma ekipleri ev sahibini ve komşusunu bulundukları yerden çıkararak ambulansa taşıdı. Kazadan sonra olay yerine AFAD ekipleri de geldi. Ambulanslarla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ile Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürülen yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.
ANTALYA'DA KENTSEL DONUSUM PROJESI KAPSAMINDA YIKILMASI PLANLANAN BIR GECEKONDUDA BALKON COKTU. BETON BLOKLA DUVAR ARASINDA SIKISAN EV SAHIBI OSMAN NURI KARA ILE KOMSUSU MEHMET EMIN AKSU YARALANDI. (FOTO:SULEYMAN EKIN/ANTALYA-DHA)
Yaralılara yardım eden üniversite öğrencisi Halil Küçükceran, komşular demirleri sökerken beton bloğun kırıldığını belirterek, “Beton aralarındaki demirleri sökmeye çalışırken büyük gürültü duyduk. Geldiğimizde beton blok ile duvar arasında sıkışmışlardı. Biz yardım etmek istedik. Ayakları beton altındaydı. Betonu kaldırıp altına destek amaçlı taş koymaya çalıştık. Bir nebze başarılı olduysak da bizi aşan bir durum vardı. İtfaiye geldi ve onları bulundukları yerden çıkardı” diye konuştu.

ANTALYA'DA KENTSEL DONUSUM PROJESI KAPSAMINDA YIKILMASI PLANLANAN BIR GECEKONDUDA BALKON COKTU. BETON BLOKLA DUVAR ARASINDA SIKISAN EV SAHIBI OSMAN NURI KARA (FOTODAKI)  ILE KOMSUSU MEHMET EMIN AKSU YARALANDI. (FOTO:SULEYMAN EKIN/ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle