Hoşgeldiniz  

Avukata ters kelepçenin görüntüleri ortaya çıktı

Semih Köken | 29 Aralık 2015 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

(DHA) – ANTALYA’da polisin bir dershaneye yaptığı baskın sırasında, dershane avukatı İbrahim Eren Çakıroğlu’nun yere yatırılıp ters kelepçe takılarak uygulanan gözaltı işleminin görüntüleri ortaya çıktı.
ANTALYA'DA POLISIN BIR DERSHANEYE YAPTIGI BASKIN SIRASINDA, DERSHANE AVUKATI IBRAHIM EREN CAKIROGLU'NUN YERE YATIRILIP TERS KELEPCE TAKILARAK UYGULANAN GOZALTI ISLEMININ GORUNTULERI ORTAYA CIKTI. (FOTO:ANTALYA-DHA)
Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen 18 Kasım’da Doğu Garajı ve Güllük Caddesi’nde bulunan iki dershaneye baskın yaptı. Anafen Dershanesi’nin Güllük Şubesi’ne giden polisler, öğretmenlerin araçlarının aranması sırasında, dershane avukatı İbrahim Eren Çakıroğlu ile tartıştı. Yere yatırılıp ters kelepçe takılarak gözaltına alınan avukat, 3 saat sonra serbest bırakıldı.

AVUKAT VERMEME KARARI

Bunun üzerine Antalya Barosu, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden gelecek müdafi taleplerini durdurma kararı aldı. Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, Cumhuriyet Başsavcılığı’na baskında görevli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Amiri ve 8 polis hakkında hakaret, tehdit, hürriyeti kısıtlama suçlarından suç duyurusunda bulundu. Antalya Barosu tarafından ayrıca Antalya Valiliği’ne yapılan başvuruda da bu amir ve polisler hakkında soruşturma açılması, soruşturma bitene kadar da açığa alınmaları yönünde talepte bulundu.

Olayla ilgili ortaya çıkan görüntülerde, avukat Çakıroğlu 7- 8 polis tarafından sözlü tartışmaların ardından zorla yere yatırılarak ters kelepçe uygulandıktan sonra gözaltına alınıyor. Bir güvenlik kamerası tarafından çekilen görüntüler, suç duyurusuna da delil olarak sunuldu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle