Hoşgeldiniz  

AÜ, erasmus eğitimi verecek

Semih Köken | 19 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

AÜ, erasmus eğitimi verecek

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından erasmus programı kapsamında eğitim kursu düzenlenecek.

AÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Kurunç, 27-29 Temmuz günleri arasında ‘Yükseköğretim Alanında Erasmus ile Gençlik Hareketliliği Alanında Erasmus ve Programlarının Yükseköğretim Kurumlarında Bağdaştırılarak Uygulanması Eğitim Kursu’ düzenleneceğini kaydetti. Adrasan’daki Avrupa Akdeniz Gençlik Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’nde gerçekleştirilecek eğitime, 12 farklı üniversiteden 20 üniversite personelinin katılacağını vurgulayan Prof. Dr. Kurunç, erasmus ve programın eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 Stratejisi hedeflerine uygun olarak, farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik ettiğini anlattı.

Programın, yükseköğretimde kaliteyi artırmayı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ve iş dünyasıyla işbirliğini güçlendirmeyi amaçladığına değinen Prof. Dr. Ahmet Kurunç, “Yükseköğretim kurumlarının erasmus+ öğrenci ve personel hareketliliğinin yanı sıra gençlik hareketliliğine ilişkin çalışmalar yapması kaçınılmaz olmakta. Bu amaçla düzenlediğimiz eğitim programımızın temel amacı Yükseköğretim Alanında Erasmus ile Gençlik Hareketliliği Alanında Erasmus ve Programlarının birbirini nasıl besleyebileceği konusunda Yükseköğretim kurumlarına katkı sağlamak” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle