Hoşgeldiniz  

ATB Başkanı Çandır’ın 30 Ağustos mesajı

Semih Köken | 29 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

ATB Başkanı Çandır’ın 30 Ağustos mesajı

ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

ATB Başkanı Ali Çandır, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Başkomutan Gazi Mustafa Kemal komutasındaki ordunun kazandığı zaferin, kazanılan bir muharebe olmakla kalmadığını, Türk topraklarındaki işgali resmen sonlandırdığı gibi Cumhuriyetin de en sağlam temel taşlarından birisi olduğunu belirtti.

Son dönemde yaşananların vatan kavramının önemini bir kere daha hatırlattığını ifade eden Çandır, mesajında şunlara yer verdi:

“İçerisinde bulunduğumuz durum, şehit ve gazilerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklara renk, dil, din, ırk ayrımı yapmadan, ötekileştirmeden herkesin sahip çıkmasını zorunlu kılmaktadır. Hepimiz aynı gemideyiz. Tek vatan tek bayrak vurgusu bu anlamda önem kazanmaktadır. Milletimiz bir olma, diri olma azmini son yaşadığımız hain darbe girişiminde göstermiş içeriden ya da dışarıdan hainlere geçit vermeyeceğini bir kere daha dünyaya ilan etmiştir. Büyük zaferin 94. yıl dönümünde Türk milletinin Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle