Hoşgeldiniz  

Atay Uslu, Tünel ve Yol Çalışmalarını İnceledi

Semih Köken | 30 Eylül 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Atay Uslu, Tünel ve Yol Çalışmalarını İnceledi

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kemer-Kumluca arasındaki Alacasu-Phaselis Tünel çalışmasını yerinde inceledi. Gece vardiyasında çalışan işçilerle sohbet edip çay içen Uslu, bölünmüş yol ve tünel çalışmalarında sona gelindiğini söyledi.

Batı Antalya‘da devam eden yol ve tünel çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti AntalyaMilletvekili Atay Uslu, gece vardiyasında çalışan işçilerle bir araya geldi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Atay Uslu, hedeflerinin Antalya‘dan Kaş’ın Kalkan Mahallesi’ne kadar bölünmüş yola ulaşmak olduğunu ifade ederek, “KemerKumluca arasındaki,1300 m’lik Alacasu-Phaselis Tüneli çalışmalarında 1000 m’ye ulaşıldı. Çift tünellerin hem girişlerinde hem de çıkışlarında 24 saat esasıyla çalışmalar devam ediyor. Ayrıca Tekirova-Kumluca Bölünmüş yol çalışmaları ihalesi tamamlandı. İlgili firma şantiyesini kurup çalışmalara başladı. Çalışmaların tamamlanması ile Antalya-Kumluca-Finike arası tamamıyla bölünmüş yol olacaktır. Batı Akdeniz sahil yolu kapsamında çalışmalar devam ediyor.Finike, Demre arasını tünelle geçerek Finike-Kaş-Kalkan yolunda proje çalışmalarında sona gelindi. İnşallah kısa sürede yatırım programına alınacak ve ilk kazmayı vuracağız” dedi.

Turizm ve tarım sektörünün işi kolaylaşacak

Kalkan ve Fethiye arasındaki yol çalışması yatırım programına alındığını belirten Atay Uslu, kesintisiz bir yol güzergahının ülkeye önemli bir katkı sağlayacağına vurgu yaptı.Antalya ve Muğla‘nın yaklaşık 20 milyon turist ağırladığına dikkat çeken Uslu, “Antalya veMuğla destinasyonların birbirine bağlanması geceleme sürelerini arttıracaktır. Turizme, tarıma ve ticarete önemli bir ivme katacaktır. Aynı güzergah sebze ve meyve havzası olan Batı Antalya‘nın ürünlerinin pazara ulaşımını kolaylaştıracaktır. Ulaştırma Bakanlığıdöneminden başlayarak bu güne kadar her zaman Antalya‘mıza özel ilgi gösteren Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım‘a özellikle teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle