Hoşgeldiniz  

ASMEK’ten KOSGEB kursu

Semih Köken | 15 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

ASMEK’ten KOSGEB kursu

Kendi işini kur

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile kendi işini kurmak isteyen vatandaşa kurs veriliyor. ASMEK’in Alanya kurs merkezinde 30 kişi kendi işini kurmak için 32 saat sürecek KOSGEB kursuna başladı. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, KOSGEB ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen kurs Alanya ASMEK merkezinde başladı. Kursiyerlere Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik Merkezi (AKGİM) Öğretim Görevlisi Hadi İstanbullu tarafından eğitim veriliyor. 32 saat sürecek kurslara 30 kişi katılıyor. Kurslarda başarılı olanlara sertifikaları verilecek.

SERTİFİKA KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Kursiyerler, ASMEK tarafından düzenlenen kurstan son derece memnun olduklarını belirterek, “Yeni kuracağımız işte bu kurs sonunda aldığımız sertifika büyük kolaylık sağlayacak. Bize bu hizmeti veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ediyoruz “ diye konuştu.

ÜCRETSİZ KURSLAR İLGİ GÖRÜYOR

Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney de yaptığı açıklamada, “ASMEK Alanya’da da vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ücretsiz kurslar açıyor. Talep edilen birçok alanda kurslarımız var. Yeni bir iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza da KOSGEB ile yapılan işbirliği ile kurs veriyoruz. Sertifika alan yeni girişimciler işlerini çok daha rahat kurabilecek “ dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle