Hoşgeldiniz  

Antalya’ya İkinci Fen Lisesi Geliyor

Semih Köken | 20 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya’ya İkinci Fen Lisesi Geliyor

Kepez Belediyesi’nin çabaları ile hayata geçecek olan 24 derslikli Fen Lisesi inşaatı Habibler Mahallesi’nde yükseliyor.

Görev süresi içerisinde Kepez’e 56 yeni okul kazandıran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın ikinci, Kepez’in ise ilk Fen Lisesi’nin inşaatını gezdi. Eğitime verdiği destekle tanınan Tütüncü, Kepez’de 24 derslikli Fen Lisesi’ni hizmete açacak olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Mülkiyet ve imar sorunları çözüldü

Kepez’in adım adım yenilenerek şehrin parlayan yıldızı haline gelmesine öncü olan projeleriyle gece gündüz çalışan Tütüncü, okul inşaatına belediye olarak katkı sağlamaktan gurur duyduklarını ifade ederek şunları söyledi,”Habibler mahallesi sınırları içersinde hizmet verecek olan Fen Lisesi inşaatı yani Kepez nitelikli bir eğitim kurumuna daha kavuşuyor. Görev süresi boyunca elli beşten fazla okul yaptırmış olmanın mutluluğu içersindeyiz. Bu okulumuzda mülkiyet problemleri ve imar sorunları belediyemiz tarafından çözüldü. İnşası da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılıyor ve inşallah bu Fen Lisemizin yurt binasını ve spor salonunu önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığımız yapacak. Gerçekten son derece önemli nitelikli yatırımlarla Kepez’in geleceğini inşa etme yolundaki kararlılığımızı devam ettiriyoruz. 24 derslikli Fen Lisemizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

“2017 yılı eğitim yılı olacak”

Göreve geldiklerinde Kepez’in bir eğitim, kültür, sanat, gençlik ve spor ilçesi haline gelmesini amaçladıklarını ifade eden genç Başkan, nitelikli eserlerle amaca doğru ilerlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:”Kepez eğitimde de Antalya’nın merkezi haline geliyor. İnşallah bu yatırımlarımız devam edecek. 2017 yılı Milli Eğitim yatırımları bakımından son derece güzel bir yıl olacak ve bu yatırımlarla birlikte de inşallah hem bölgeyi kalkındıracağız hem de şehrin geleceğine çok olumlu bir katkı sağlamış olacağız ve en çokta gelecek nesiller için çalışmış bir belediye olacağız. Hayırlı uğurlu olsun.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle