Hoşgeldiniz  

Antalya’nın yeni başsavcısı göreve başladı

Semih Köken | 18 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya’nın yeni başsavcısı göreve başladı

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesiyle Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Antalya Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı’nın yerine atanan Ramazan Solmaz görevine başladı.

Dün akşam Vali Münir Karaloğlu ile birlikte Cumhuriyet Meydanındaki darbe karşıtı gösterilere katılan Başsavcı Ramazan Solmaz, sabah da valilikteki asayiş toplantısına katıldı. Yeni başsavcı, öğlen de darbe girişimi sırasında Ankara’da çıkan olaylarda şehit edilen polis memuru Oğuz Kılınç’ın Muratpaşa Camii’ndeki cenaze törenine katıldı.

Antalya Adliyesi’nde görevden uzaklalaştırılıp gözaltına alınan hakim ve savcıların yerlerine ise başka isimler görevlendirildi. Gözaltına alınan hakim ve savcı çiftin, 10 aylık bebeklerini bırakabilecekleri bir yakınları olmadığı için nezarethaneye çocuklarını da götürdüğü iddia edildi. Bu arada hafta sonu adliyenin Meltem Mahallesi’ndeki lojmanlara bakan personel kapısına konulan giriş- çıkış yasağı da pazartesi sabahından itibarden kaldırıldı.

GARNİZON KOMUTANI KONAKTAYDI

Pazar akşamı çağırıldığı adliyede terör suçlarına bakan savcı tarafından sorgulandıktan sonra gözaltına alınan Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya’nın ise cuma gecesi gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sırasında valilik konağında olduğu öğrenildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle