Hoşgeldiniz  

Antalya’nın 2 ilçesinde okullara kar tatili

Semih Köken | 04 Ocak 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya’nın 2 ilçesinde okullara kar tatili

(DHA)- ANTALYA’nın Korkuteli ile Elmalı İlçesi’nde sabaha karşı kar yağışı başladı. İlçe merkezi ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Korkuteli’ye bağlı 4 mahallede, Elmalı’da ise ilçe genelinde okullar tatil edildi.

Korkuteli’nde sabaha karşı kar yağışı başladı. Aralıksız devam eden yağış nedeniyle ilçe merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Sabah okula gitmek için yola çıkan öğrenciler kartopu oynayıp, okul bahçesinde kardan adam yaptı. Özellikle motosikletiyle işe gidenler ise yoğun kara aldırış etmeyip yola devam etti.

İlçe merkezinde kar kalınlığı 10 santimi bulurken, yüksek kesimlerde karın daha etkili olduğu belirtildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı eğitim verilen Sülekler, Kızılcadağ, Yazır ve Bozova mahallelerinde okulların 1 günlüğüne tatil edildiği, ilçe merkezinde ise eğitim öğretimin sürüldüğü belirtildi.

ELMALI’DA OKULLAR TATİL

Elmalı’da da kar yağışı sabaha karşı etkisini gösterdi. Kar yağışı, ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde etkili oldu. Halen etkisini sürdüren kar yağışıyla birlikte ilçe merkezinde kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Elmalı Belediye Başkanı Ak Partili Ümit Öztekin, “Kar yağışı sabaha karşı başladı. Bununla ilgili tüm önlemlerimiz alındı. Bazı köy yollarımızda sıkıntı var. Oralarda da çalışıyoruz. Kaymakam beyle sabah görüştük. Elmalı’da tüm okullar bir günlüğüne tatil edildi” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle