Hoşgeldiniz  

Antalya’da Turizm, Charter Uçuşları ile Hareketleniyor

Semih Köken | 03 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya’da Turizm, Charter Uçuşları ile Hareketleniyor

Rusya‘nın charter yani ucuz uçak seferleri ile yapılan turlara uyguladığı yasağın kaldırılmasıyla bu ülkeden Antalya‘ya gelen turist sayısında ciddi hareketlilik oldu. 2- 30Eylül arasında kente büyük bölümü charter olmak üzere 918 uçak indi. Yapılan yeni bağlantılarla, Kasım sonuna kadar 607 charter uçuş daha programa alındı.

RUSYA İLE ANLAŞMA YOLUNU AÇTI

Charter uçuşların yeniden başlatılması yönünde Rusya ile Türkiye arasındaki anlaşmanın imzalanmasından sonra ilk charter uçuş 2 Eylül‘de Moskova‘dan Antalya Havalimanı’na gerçekleşti.

ANTALYA HAVALİMANI HAREKETLİ

Coral Travel firması tarafından Royal Flight Havayolları’na ait Boeing 767 tipi uçakla gerçekleştirilen ilk charter uçuşla 309 Rus turistin geldiği Antalya‘ya, 2 Eylül‘den sonra toplam 918 charter ve tarifeli uçuşla 153 bin 400 Rus turist geldi.

607 UÇUŞ DAHA YAPILACAK

Tur operatörleri tarafından Rusya‘dan Antalya‘ya Ekim ve Kasım ayları boyunca 607 charter uçuşun daha programı yapıldı. Bu uçuşlarda 130 bin Rus turistin daha Antalya‘ya gelmesi bekleniyor. 1 Ocak’tan Eylül ayı sonuna kadar Rusya‘dan 173 bin turist gelenAntalya‘ya, programı kesinleşen charter uçuşlarla birlikte gelecek Rus turist sayısı 280 bine yükselecek.

YENİ PROGRAMLAR İLE ANTALYA DAHA DA HAREKETLENECEK

Tur operatörlerinin, programı yapılan 607 charter sefere ek olarak yeni charter planlama çalışmaları da devam ediyor. Turizm sektörü temsilcileri eklenecek yeni charter seferlerle birlikte Rusya‘dan yıl sonuna kadar gelecek turist sayısının 300-350 binlere ulaşabileceğini öngörüyor.

CHARTER UÇUŞ NEDİR?

Charter uçuş, seyahat acentesinin uçağı kiralayarak sefer yapması anlamına gelir. Genelde seferler tarifeli uçuşlara göre daha ucuz olmaktadır. İtalya, Fransa, Rusya gibi yoğun tur düzenleyen ülkelerde daha fazla görülmektedir.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle