Hoşgeldiniz  

ANTALYA’DA MÜLTECİ OPERASYONU

SEMİH KÖKEN | 27 Nisan 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Gezi teknesiyle Yunanistan’a kaçmaya çalışan 43 mülteci, Sahil Güvenlik ve Manavgat ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Sorgun bölgesi açıklarında yakalandı.

Yunanistan’a kaçmak isteyen mültecilerin hayalleri ve maceralı yolculuğu Manavgat ırmağından denize çıktıkları anda son buldu. Otobüsle Manavgat’a getirildikleri ve Manavgat ırmağından tekneye bindirildikleri belirlenen 3 Irak, 6 Suriye ve 34’ü Afgan olmak üzere 43 mülteci Yunanistan’a kaçmak üzere yola çıktıkları sırada Sahil Güvenlik ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Manavgat-Sorgun açıklarında yakalandılar. Güvenlik güçlerinin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan teknenin kaptanı ve mültecileri Yunanistan’a kaçırmak isteyen insan tacirlerinin güvenlik güçlerinin uyarıları sırasında tekneden kaçarak izlerini kaybettirdikleri bildirildi.

21 erkek, 11 kadın ve 11 çocuktan oluşan mülteciler Side Limanına getirilen tekneden indirilerek Side Jandarma Komutanlığına getirildiler. Side Jandarma komutanlığında yapılacak işlemlerin ardından mültecilerin sınır dışı edilmek üzere Antalya Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne gönderilecekleri bildirildi. Aileleri içeride ifade veren çocukların ise çıktıkları ölüm yolculuğundan habersiz Jandarma Komutanlığı bahçesinde kumda oynamaları dikkat çekti.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle